Окружний адмінсуд Києва вважає рішення Верховної Ради щодо його ліквідації та створення Київського міського окружного адміністративного суду неконституційним.

Заява ОАСК опублікована в Telegram.

У суді вважають, що законопроєкт 5369 про ліквідацію ОАСК не відповідає положенням Конституції України, положенням процесуального законодавства та вимогам воєнного часу.

«Найбільшу шкоду від такого рішення відчують українці, які, фактично, будуть позбавлені доступу до правосуддя в той час, коли вся країна вже бореться із зовнішнім ворогом – Російською Федерацією», — йдеться у повідомленні.

У суді додали, що десятки тисяч справ, які перебувають на сьогодні у провадженні ОАСК, будуть передані спочатку до Київського окружного адміністративного суду, а потім до Київського міського окружного адміністративного суду.

Як ми писали, Верховна Рада ліквідувала одіозний Окружний адміністративний суд Києва через дії екс-ОПЗЖ 13 грудня. «За» відповідне рішення проголосували 310 депутатів.

Законопроект щодо ліквідації ОАСК був поданий на розгляд до парламенту ще у квітні 2021 року. Раніше президент України Володимир Зеленський заявляв, що судовий орган загруз у корупційних скандалах і не зміг повернути довіру до себе.

Посол Британії в Україні Мелінда Сіммонс позитивно відреагувала на ліквідацію сандального Окружного адмінсуду Києва.

“Отже, кінець Окружному адміністративному суду міста Києва. Гарний день для судової реформи в Україні. Якщо судді суду, що замінить його, будуть призначені за конкурсною та відкритою процедурою через нові ВККС та ВРП, то приводів для святкування буде ще більше”, – наголосила британська дипломатка.

Нагадаємо, напередодні Державний департамент США запровадив санкції проти голови Окружного адмінсуду Києва Павла Вовка — на нього накладають візові обмеження. Їх вводять за вимагання хабарів в обмін на втручання у судові та інші громадські процеси.

У 2020 році НАБУ звинуватило керівництво ОАСК, зокрема його очільника Вовка, у численних порушеннях закону: спробі узурпувати судову владу в країні та ухваленні замовних рішень на користь політичних еліт і бізнесменів.
Слідство опублікувало записи розмов суддів ОАСК як докази правопорушень. У березні 2021 року НАБУ завершило розслідування та відкрило матеріали справи для ознайомлення.29 вересня ВАКС оштрафував Вовка за неявку до суду.
Фото: Відкриті джерела