Догхантер також підключає РНБО до «вирішення питаннь» щодо безпритульних тварин.

Про це розповів зоозахисник Андрій Капустін, передає ZN.ua.

24 травня Окружний адміністративний суд Києва визнав протиправним і скасував наказ Міністерства юстиції України щодо анулювання реєстрації громадської організації «Союз журналістів-догхантерів». Одним із засновників цієї організації нібито є відомий київський догхантер Олексій Святогор.

Цікаво, що після створення «Союзу» його члени якийсь час співпрацювали з поліцією. Але після численних протестів в Україні і за кордоном, а також скарг зоозахисників – поліція припинила співпрацю, а Мін’юст наказом №15355 скасував офіційну реєстрацію цієї організації.

«З одного боку, українські парламентарі весь цей час посилювали законодавство, пов’язане з жорстоким поводженням із тваринами, забороняли експлуатацію тварин у пересувних і стаціонарних цирках тощо, намагаючись не відставати від колег з ЄС, а з іншого боку, догхантери докладали максимум зусиль для своєї реабілітації і легалізації», – зазначив Андрій Капустін.

До слова, однією з перших перемог догхантерів вважають виправдання Святогора Шевченківським райсудом Києва 18 січня 2021 року. Нагадаємо, чоловіка обвинувачували за ст. 300 КК України – ввезення, виготовлення або розповсюдження творів, що пропагують культ насильства і жорстокості, расову, національну чи релігійну нетерпимість та дискримінацію.

Однак Святогор, перебуваючи під слідством, продовжував з’являтися на ефірах українських телеканалів і давати інтерв’ю, у яких розповідав про вбитих ним безпритульних тварин і закликав брати з нього приклад.

Попри це, суддя Оксана Голуб не знайшла в діях підсудного Святогора складу злочину. Тоді догхантера виправдали. А всі виступи Святогора на телебаченні суд визнав «усними творами», а не особистим виготовленням і трансляцією відеопродукції із пропагандою, як йому це інкримінувало слідство.

Водночас сам Святогор свою провину не визнає та заявляє, що не порушував законів України.

Kyiv Media

Окрім цього, Олексій Святогор на сторінках свого інтернет-ресурсу «ГОВОРИ!» запевнив, що підключив до процесу вирішення цього питання ще і РНБО.

«На підкріплення серйозності своїх планів, Святогор, також повідомив на сайті свого інтернет-ресурсу, що підключив до процесу остаточного рішення собачого питання ще і РНБО. Приклавши відповідь, у якій за підписом секретаря комісії РНБО з біобезпеки та біологічного захисту Сергія Дубовицького йдеться, що звернення Святогора буде розглянуто на наступному засіданні», – додав Андрій Капустін.

Важливо, що зоозахисники подали апеляцію на рішення судді Голуб. Розгляд справи призначено на 1 червня.

На думку Андрія Капустіна, рішення Окружного адмінсуду відкидає Україну на п’ять років назад, адже «Союз» зареєстрований ще 2016 року, і вибиває країну з цивілізованого русла інших європейських держав, де жорстоке поводження з тваринами переслідується за законом.

Фото: фейсбук