Забудовник також причетний до незаконного зведення «будинку Білозір».

Окружний адміністративний суд Києва скасував наказ Департаменту з питань державного архітектурно-будівельного контролю і дозволив продовжити зведення житлового будинку на Батиєвій горі. Про це свідчить рішення суду від 4 грудня, яке ухвалив суддя Євген Аблов, повідомляють «Наші Гроші».

Будівництво розташоване по вулиці Докучаєвська, 5-А у Солом’янському районі Києва. В кінці червня 2019 року Департамент з питань ДАБК постановив, що його замовник — кооператив «Платинум Холл» — навів неправдиві дані у декларації про готовність об’єкта; зокрема, була невірно вказана поверховість (8 поверхів замість 4) а також виконання інших робіт за проектною документацією.

Також було встановлено, що ділянка за вказаною адресою належить до території садибної забудови, де можна будувати будинки не вище 4 поверхів.

«Платинум Холл» подав апеляцію в ОАСК, і там вирішили, що інспектор ДАБК прийняв рішення з порушенням процедури. Зокрема, як вказує суд, перевірка здійснювалась за відсутності уповноваженого представника забудовника. Крім того, ОАСК зазначив, що ДАБК не довів наявність заявлених порушень.

Суд, посилаючись на надані забудовником документи, дійшов висновку, що будівля має не 8 поверхів, а 4 поверхи з дворівневим підвалом (на 12 квартир). При цьому висота цих поверхів за наданими документами складає від 3,3 метрів до 6,6. Також ОАСК не врахував технічний поверх, так звану антресоль (напівповерх, розташований між двома поверхами або вбудований у об’єм основного поверху) та підвальні приміщення.

Видання нагадує, що власником ділянки по Докучаєвській, 5-А є екс-нардеп від «Блоку Петра Порошенка» Віктор Король, який через іншу особу передав її у користування «ЖБК «Платинум Холл». Цей кооператив у 2016 році створили Іяніна Горбатюк, Юлія Горбатюк та Іван Влад із Закарпаття. Іван Влад також є співвласником кооперативів «Зелений замок», «Пріма Естейт», «Прем’єр Крістал» та «Ексон Прем’єр Шулявська».

Окремо зазначимо, що ЖБК «Зелений замок» є замовником будівництва 11-поверхівки на Подолі на ділянці екс-нардепа Оксани Білозір. Ця ділянка теж є територією садибної забудови, де можна будувати будинки не вище 4 повехів.

Сьогодні ми писали, що новий держбюджет передбачає гарантії по кредитах для забудовників ЖК «Аркади» та «Укрбуду».

Фото: лун, слідство.інфо