91 із 135 суддів, включених до списку, отримали негативний висновок.

Громадські організації закликають президента Володимира Зеленського не призначати на посади суддів, які отримали негативний висновок Громадської ради доброчесності та не пройшли кваліфікаційну оцінку відповідно до закону.

Звернення опубліковане на сайті фонду DEJURE, Центру протидії корупціїта інших правозахисних ресурсах.

18 листопада Вища рада правосуддя (ВРП) подала Зеленському список суддів для призначення. Громадські організації зазначають, що 91 із 135 суддів, включених до цього списку, отримали негативний висновок громадської ради та не пройшли кваліфікаційну оцінку.

Як сказано у зверненні, за ст. 88 закону про судоустрій та статус суддів, за призначення кандидата суддею мають проголосувати 11 членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів. Однак, ця комісія не працює з 2019 року, а призначення суддів без проходження їх через передбачену законом процедуру протизаконно.

“ВРП фактично закликає президента грубо порушити українське законодавство”, – пишуть громадські діячі.

Окрім цього діячі зазначають, що серед кандидатур, поданих ВРП, є одіозні судді.

“Наприклад, суддя Майдану Віктор Кицюк, який переслідував протестувальників за поїздку до Януковича в Межигір’я. Або суддя Едуард Бовкун, якого спіймали на хабарі, судили, сумнівно закрили справу, і відтоді він не здійснює правосуддя”, – пишуть діячі.

Нагадаємо, ВАКС просить притягнути двох адвокатів до відповідальності за отримання хабара.

Фото: facebook