Стаціонарну допомогу пацієнтам в 3-му кварталі надавали 97 медичних команд. 

3 132 пацієнтів з ковідом були госпіталізовані у Києві з липня по вересень 2021 року. З них 1 606 у легкому стані, 1 220 у середньому та 243 — важкому.

За їх лікування НСЗУ заплатила більше 91 млн грн 12 лікарням області за 3 квартал цього року. Стаціонарну допомогу пацієнтам в цей період надавали 97 медичних команд.

Про це повідомляє прес-служба НСЗУ.

Станом на сьогодні в місті вже 24 лікарні мають договір з НСЗУ на госпіталізацію пацієнтів з ковідом. НСЗУ укладає договори лише з тими лікарнями, які входять у визначений перелік для госпіталізації та відповідають вимогам.

Лікування пацієнтів з COVID-19 у медзакладах в стаціонарних умовах є безоплатним. У тому числі і ліки, передбачені протоколом лікування COVID-19 та Національним переліком лікарських засобів.

Зокрема, безоплатними є:

  • огляд, тестування на COVID-19;
  • вся подальша медична допомога. В тому числі киснева підтримка, інтенсивна терапія та підключення до апаратів ШВЛ та ЕКМО;
  • вся діагностика та аналізи;
  • ліки та знеболення.

Найефективнішим способом запобігти важкому перебігу коронавірусної хвороби і госпіталізації є вакцинація. Вона також безоплатна і входить у Програму медичних гарантій.

За даними електронної системи охорони здоров’я, за третій квартал 2021 року в Києві провакциновано 830 577 осіб, з них двома дозами 646 601.

За проведення вакцинації проти ковіду медзакладам також платить НСЗУ. Так, з липня по вересень за цим напрямом заклади Києва отримали більше 55 млн грн.

Для того, щоб щепитися від COVID-19 не потрібна декларація з сімейним лікарем. Пройти вакцинацію від коронавірусу можна у будь-якому зручному пункті щеплення. Шукайте пункти щеплення на сайті vaccination.covid19.gov.ua.

Нагадаємо, НСЗУ заплатила більше 60 мільйонів медпрацівникам Києва, які роблять COVID-щеплення.

Фото: unsplash