Служба виплатила 62,58 млн гривень медпрацівникам 77 медичних закладів у Києві, які вакцинують людей в столиці.

Київ — лідер вакцинальної кампанії проти коронавірусу. Про це повідомляє прес-служба Національної служби здоров’я України (НСЗУ).

За словами представників відомства, НСЗУ заплатила 62,58 млн грн медпрацівникам 77 медичних закладів у Києві, де можна зробити щеплення від COVID-19. Усі вони мають договір з НСЗУ на проведення вакцинації.

В службі нагадують, що жителям Києва доступні послуги і мобільних бригад з вакцинації —  щеплення маломобільних громадян та колективів від 50 людей. Медики отримують оплату за фактичну кількість провакцинованих осіб: 25 грн — за першу дозу введеної вакцини і 60 грн — за другу. Інформацію про вакцинацію медики вносять до електронної системи охорони здоров’я і тільки на підставі цієї інформації НСЗУ платить закладам.

«Київ залишається лідером з кількості провакцинованих людей. З початку вакцинальної кампанії більше 2,3 млн людей, що проживають у Києві, отримали хоча б одну дозу вакцини. Дві дози отримало — більше 1 млн людей. Я нагадую, що всі вакцини безпечні та безоплатні. Робота медичних працівників, задіяних у вакцинації, також — за неї платить НСЗУ. Задача кожного із нас знайти зручний для себе заклад, де можна вакцинуватися. На сьогодні жителям Києва доступний широкий спектр місць, де можна отримати щеплення: це і медзаклади, ви можете звернутися у обрану лікарню або запитати про вакцинацію у свого сімейного лікаря; це пункти щеплення; мобільні бригади для маломобільних людей. Також замовити виїзну вакцинацію можуть робочі колективи, де працює більше 50 людей», — розповідає директорка Центрального міжрегіонального департаменту НСЗУ Алла Горбатюк.

В НСЗУ нагадують, як мають працювати медичні заклади, які укладають договір на вакцинацію проти COVID-19:

  1. медичні працівники повинні поінформувати громадянина щодо процедури вакцинації та отримати інформовану згоду — документ, який кожен підписує перед щепленням;
  2. лікар має опитати громадянина, щоб виявити протипоказання, з’ясувати схильність до алергій;
  3. лікарі мають розказати про подальші дії та можливі побічні реакції;
  4. лише тоді можна безпосередньо провести вакцинацію з дотриманням вимог інфекційної безпеки;
  5. протягом 30 хвилин після щеплення лікарі спостерігають, щоб зафіксувати несприятливі прояви після імунізації в разі їх виявлення;
  6. факт вакцинації реєструють в електронній медичній картці пацієнта;
  7. якщо вакцина дводозова, медпрацівники повідомляють пацієнту час і місце наступного щеплення, у разі потреби допомагають із реєстрацією на наступний візит;
  8. якщо у пацієнта виникає невідкладний стан у процесі вакцинації, йому надають першу медичну допомогу і викликають швидку.

В НСЗУ наголошують, що відсутність декларації з сімейним лікарем конкретного медичного закладу або її відсутність узагалі не є підставою для того, щоб людині відмовили у вакцинації від COVID-19.

Знайти перелік пунктів щеплень можна за посиланням.

Фото: Фейсбук