Олег Кіпер посилається на рішення Окружного адміністративного суду.

Новий прокурор Києва Олег Кіпер заявив, що його більше не можна вважати люстрованим чиновником. Про це він заявив в інтерв’ю Інтерфаксу.

«У вересні 2019 року суд визнав, що звільнення мене з посади відповідно до закону «Про очищення влади» незаконне та безпідставне. Жодних фактів незаконних дій з мого боку або допомоги в узурпації влади не було, люстрація відбулася виключно через посаду, зазначену в законі… Тому до мене термін «люстрований» уже не застосовується», — заявив Олег Кіпер.

Також Кіпер підтвердив, що працював позаштатним радником голови Офісу президента до виконання рішення суду про поновлення його в органах прокуратури.

«З квітня 2019 року надавав професійну допомогу Офісу президента з питань діяльності правоохоронних органів. І вже на початку 2020 року отримав пропозицію стати одним із позаштатних радників на громадських засадах голови Офісу президента… консультував з питань діяльності правоохоронних органів», — розповів чоловік.

Нагадаємо, рішення про поновлення Олега Кіпера на посаді, з якої його було звільнено через люстрацію, видав скандальний Окружний адміністративний суд Києва.Він же постановив виплатити чоловіку з бюджету 1,8 мільйона гривень компенсації.

Також ЗМІ повідомляли, що після люстрації Олег Кіпер брав участь у телевізійних шоу, які мало стосувалися його професійної діяльності.

Про призначення Кіпера на посаду голови столичної прокуратури ми повідомляли 27 липня.

ДОПОВНЕНО

У декларації за 2019 рік Олег Кіпер вказав майна на 26 мільйонів гривень. Майже усе воно було придбане за останні 5 років, які чоловік назвав «скрутними часами», оскільки був звільнений з посади начальника Головного слідчого управління Генпрокуратури — повідомляє «Українська правда».

Зарплата Олега Кіпера за 2019 рік склала близько 490 тисяч гривень — її він переважно отримував від роботи в «Укрзалізниці» та діяльності власної адвокатської компанії. Того ж року на нього було оформлено 2 квартири на столичному Печерську вартістю 3,4 та 5,1 мільйона гривень.

Ще одну квартиру в Києві вартістю 8 мільйонів гривень придбала дружина — Ірина Кіпер. Вона громадянка Росії, власниця двох одеських підприємств з ремонту та обслуговування автівок. Протягом 2019-го офіційно заробила 4,4 мільйона гривень.

Починаючи з 2017 року Кіпери придбали кілька автомобілів — Range Rover Sport, Toyota RAV4 і Toyota Camry, загальна задекларована вартість яких – 2,7 мільйона гривень.

Значні кошти родина новопризначеного прокурора інвестувала в криптовалюту — більше 14 мільйонів гривень. На банківських рахунках Олега та Ірини Кіпер понад 2 мільйона гривень та 18 тисяч євро. Серед боргових зобов’язань — 25 мільйонів гривень, які записані на дружину прокурора.

Серед іншого майна, що задекларувало подружжя Кіперів, також елітні аксесуари. Зокрема, 3 годинники Rolex, вартість яких не вказана, годинники Audemars Piguet та Patek Philippe та ювелірні прикраси Van Cleef. 

Олег Кіпер також значиться співвласником фірм з виробництва електроенергії та будівництва.