Чинні містобудівні обмеження мають багато недоліків.

Норми містобудування у Києві давно застаріли і вимагають коригування. Про це 12 жовтня в ефірі програми «Київ.Вголос» на «Радіо Київ – 98 FM» розповів директор комунальної організації Генплан Сергій Броневицький.

За його словами, новий Генплан збираються затвердити вже у наступному році. Документ дозволить обмежити висотність забудови у центрі, чого не передбачав чинний документ; найскладніші розділи вже готові та погоджені з відповідними міністерствами.

«Розробка Генерального плану — це документ, в розробці якого приймали участь десятки установ, інститутів, це сотні і тисячі людей… це більше 100 томів цього документу, його неможливо було розробити за півроку чи за рік… Ми сподіваємося, що затвердження Генерального плану відбудеться навесні наступного року» — повдіомив чиновник.

Також, за його словами, після Генплану буде ухвалено зонінг території: Київ розмежують на зони, в кожній із яких діятимуть окремі умови й обмеження для містобудування за принципом сумісності нового будівництва з уже наявними спорудами.

«Зонінг вже фактично розроблено, і для кожного кварталу, району є чіткі параметри забудови — в тому числі висотність. Після прийняття цих документів вони стануть містобудівною “конституцією”» — заявив Броневицький.

Також він додав, що через недосконалість чинної містобудівної документації, Києву усе ще загрожують нові будівництва в історичному центрі.

«На сьогодні містобудівна документація — по-перше, вона давно застаріла морально. А ми розуміємо — неможливо за 20 років наперед передбачити розвиток міста, не коригуючи її щорічно. Проблема ще в тому, що в діючому Генплані немає обмежень щодо висотності забудови центра — саме це дало можливсть попередні роки забудувати певною мірою центр Києва висотними об’єктами» — повідомив Броневицький.

Серед інших проблем Броневицький згадав також Державну архітектурно-будівельну інспекцію, яка багато років була підпорядкована на державному рівні, і на яку місто не могло впливати.

За словами чиновника, прикладів зловживань у Києві можна знайти десятки — є об’єкти навіть по 47 поверхів в історичному центрі міста. При цьому він не виключив, що коли об’єкти-порушники вичерпають свій ресурс, їх можуть розібрати або переробити — але на це знадобляться десятки років.

Нагадаємо, раніше стало відомо пр те, що «Київміськбуд» офіційно прийняв найбільший ЖК «Укрбуду».

Фото: Киевфото