Перша автоматизована вбиральня у Києві з'явилась у 2017 році.

У Києві ще у минулому році на вулицях встановили 10 автоматизованих сучасних вбиралень. У цих туалетах миття, дезінфекція, сушка унітазу та підлоги виконуються автоматично після кожного відвідувача, тому там відсутні неприємні запахи. Про те, чи популярні ці туалети серед киян та про конкур на найкращу громадську вбиральню розповіла заступниця директора з питань розвитку “Київводфонд” Руслана Кириченко в ефірі програми “Київ.Newsroom” на телеканалі “Київ”. 

Kyiv Media

У Департаменті житлово-комунальної інфраструктури Києва зазначили, що сучасні вбиральні доступні для всіх “і не варто боятись новацій”. Руслана Кириченко заувадила, що кількість відвідувачів у таких вбиральнях збільшується щороку.

“Я бачу статистику, що люди користуються. Звісно з кожном часом відвідувачів збільшується. Люди знайомляться з цими туалетами, розуміють, як вони працюють і після того кількість людей збільшується”, – пояснила жінка.

Kyiv Media

За її словами, перша громадська вбиральня такого виду з’явилася у 2017 році. “Це був пілотний проект. І ми вивчали будуть люди ним користуватися чи ні. Першим часом людей було дуже мало. Бо люди боялися і не розуміли, як це все працює”, – додала Руслана Кириченко.

Проте з 2017 року стало набагато більше людей, і таких туалетів у столиці. Крім того, цього року деякі з них потрапили до конкурсу на найкращу громадську вбиральню.

Kyiv Media

“Цей конкурс проводиться на Всесвітній день туалету. І всі бажаючі, які хочуть презентувати свою вбиральню, вони можуть запропоувати її на цей конкурс. Ітоді комісія визначає найкращі”, – пояснила Руслана Кириченко.

Вона зазначила, що головні критерії для визначення переможців – це функціональність, чистота, естетика та доступність для всіх верств населення. Крім того, комісія дивиться і на ексклюзивність деяких вбиралень.

Фото: Київ ТБ