Місто оголошує нові конкурси серед перевізників на 19 маршртуів. Серед нових умов - покращення автобусів.

Про це повідомили на офіційному порталі КМДА.

Костянтин Усов, заступник голови КМДА, розповів, що міська адміністрація оголосила конкурс на перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування.

«Місто посилює вимоги до перевізників, які братимуть участь у конкурсі на перевезення пасажирів. Сьогодні Київ оголошує про новий стандарт маршрутних перевезень», – сказав Костянтин Усов.

Зокрема, за словами заступника КМДА, серед нових умов – забезпечення більшої доступності автобусів для маломобільних пасажирів та людей із інвалідністю, заборона звукового та візуального забруднення, наявність не менше 5 спеціальних кнопок зупинки на вимогу, обладнання салону кондиціонерами, системами обігріву та додатковим простором для перевезення щонайменше одного крісла колісного чи дитячого візка або велосипеда.

Окрім цього, у нових автобусах має працювати автоматичне оголошення зупинок українською та англійською мовами, яке дублюватиметься на електронному табло всередині та ззовні салону, щоб інформація була доступна людям із порушенням зору.

Водночас маршрутки будуть обладнані валідаторами для е-квитка та GPS-системами.

«У салоні має бути розміщений інформаційний стенд затвердженого містом зразка. На ньому буде велике фото водія, номер автобуса, а також інша інформація щодо перевізника та контактів для зворотного зв’язку. Це дасть можливість пасажиру швидше надіслати пропозицію чи скаргу, яку буде опрацьовувати міський контактний центр 15-51, а також Служба комунальних перевезень. Уся інформація буде продубльована англійською мовою. Ми хочемо, щоб водії розуміли, що вони надають публічну послугу в столиці європейської країни. І якщо матиме місце неадекватна хамська поведінка з їхнього боку – пасажири зможуть поскаржитися на таких водіїв», – пояснив заступник голови КМДА.

За новими умовами водії також повинні бути забезпечені типовим форменним одягом.

Важливо, що для участі в конкурсі перевізники зобов’язані подати автобуси із загальною пасажиромісткістю не менше 50 місць. Водночас вони мають відповідати екологічним вимогам стандарту Євро-5.

У КМДА наголосили, що конкурс є відкритим для всіх, хто може гарантувати дотримання нових умов.

Костянтин Усов зазначив, що оновлені вимоги стосуються переможців конкурсів. Старі маршрутки поки що їздитимуть за умови попередніх договорів. Але після завершення терміну дії договорів, конкурси оголошуватимуть уже за новими умовами та стандартами.

«Громадський транспорт Києва повинен стати його візитівкою. Адже кияни та гості столиці, зокрема закордонні, заслуговують на якісну цивілізовану послугу з перевезення. Тому, якщо наші перевізники планують і надалі надавати свої послуги, вони мають забезпечити їх відповідний рівень», – підкреслив Костянтин Усов.

Нагадаємо, сьогодні в Києві презентували маршрутку, зібрану з дотриманням усіх нових вимог.

Фото: КМДА