Володимир Сало, причина смерті якого розслідується, вакцинувався самостійно і родині про своє рішення нічого не сказав.

Про це мама студента Українського гуманітарного інституту, що в Бучі під Києвом, розповіла в коментарі ТСН.

Володимир Сало – 19 річний студент 3 курку інституту – родом з Львівщини. 13 вересня він зробив перше щеплення вакциною Pfizer. Потім сходив у студентську їдальню, потім активно позаймався настільними іграми у кафетерії. Ймовірно, це був настільний теніс. Про те в інститут деталей про це не розповіли. Лише повідомили, що студенту стало зле ввечері саме в день вакцинації і що до того Володимир почувався нормально.

Родина Володимира – люди віруючі і колоти вакцину проти коронавірусу синові заборонили. Тому про своє щеплення хлопець розповів лише старшому братові. А мама дізналась пізніше – вже від куратора навчального закладу.

Ваш син в тяжкому стані. Моліться”, – так процитувала слова куратора Галина Сало.

В Українському гуманітарному інституті зазначили, що того дня Володимир пішов на вакцинацію після завершення пар зі ще двома студентками. Про своє рішення ніхто зі студентів своїх викладачів чи виш не поперджав.

Перше вересня всюди була “зелена зона”… Це вже коли зараз студент заїхав на територію і в нього якісь ознаки застуди – ми його одразу ізолюємо і вже коли він одужав – вимагаємо тест“, – зазначила ректорка інституту Людмила Штанько.

У довідці про смерть Володимира попередньою причиною названа серцево-легенева недостатність. Однак рідні запевняють, що він не мав проблем зі здоров’ям, бо він був донором. Окрім ангін, ні на що не хворів, займався спортом, а влітку їздив на відробітки у Польщу.

Із того ж флакона вакциною Pfizer того дня щепили ще п’ятьох людей, усі почуваються добре. Тож дослідити, чому саме Володимиру стало зле – з’ясує судмедекспертиза.

Вакцинація проти COVID-19 не запобігає розвитку інших захворювань або смерті від інших причин. І причина смерті студента – серцево-легенева недостатність, набряк легень, гостра коронарна недостатність. Але що саме викликало такий стан – поки залишається невідомим. Тож ми будемо очікувати результатів лабораторних досліджень“, – сказав головний санітарний лікар країни Ігор Кузін.

У МОЗ зазначили, що інформацію про смерть Володимира Сала отримали через кілька днів, тож триває з’ясування – на якому етапі трапився збій. Тим часом поліція відкрила кримінальне провадження,  але без експертизи, яка триватиме близько місяця, говорити про причини смерті зарано.

Загалом у країні на 11 мільйонів шеплень зафіксовано три летальні випадки у день вакцинації. У жодному з випадків смертельний зв’язок зі щепленням не доведений.

Фото: скріншот