Квартири продає компанія «Нерухомість-інвест», щоб розрахуватися з новим забудовником.

Мешканці ЖК «Перлина Нивок» (вул. Данила Щербаківського (Щербакова), 52), які ще у 2011 році купили квартири у забудовника за повну вартість, кілька місяців тому дізналися, що їхнє житло перепродано іншим. Про це повідомляють «Факти».

Про те, що квартири більше їм не належать, постраждалі дізналися випадково: комусь зателефонували нові власники, іншим просто зламали замки.

«Попри те, що будинок здали в експлуатацію давно, більшість квартир досі пустує. Тому що жити там неможливо. Будинок прийняли в експлуатацію з невиконаними технічними умовами. Там не було ані опалення, ані нормальної електрики, ані системи водопостачання, яка б забезпечила тиск води. Не працював жоден ліфт, електрика, що надходила від тимчасового трансформатора, часто зникала. Більшість цих проблем залишається донині, і ніхто не знає, коли вони будуть вирішені. Але це ще не найстрашніше. З’ясовується, що нас хочуть позбавити квартир, які ми чесно купили, заплативши за них великі гроші» — розповіла одна з постраждалих.

Однокімнатна квартира в будинку площею близько 50 кв. м. у 2011 році коштувала близько 70 тисяч доларів. А власник трикімнатної Олександр свого часу заплатив 180 тисяч доларів. Коли кілька місяців тому Олександр вкотре приїхав на об’єкт, побачив, що хтось зламав у його квартирі замки та замінив їх.

«Я одразу пішов до забудовника, спитав, що могло статися. А мені відповіли: «Вашу квартиру вже продано». Спочатку навіть не зрозумів, що вони мають на увазі. Як це — продано? Кому? На якій підставі? Адже власник — я і нічого нікому не продавав. «Ви не власник, — почув у відповідь. — Вас не було в реєстрі майнових прав» — каже чоловік.

Відомостей про те, що Олександр володіє цією квартирою, до Державного реєстру майнових прав на нерухоме майно він справді не вносив. Але мав на це право.

«Реєстр був створений лише у 2012 році, та вносити туди дані про нерухомість, право власності на яку ви отримали раніше, необов’язково. Олександр і ще два інвестори цього не зробили. І зараз, через десять років після купівлі, втратили свої квартири» — розповідають інші мешанці.

Видання повідомляє, що замовником будівництва виступало Управління держохорони України. Забудовником була компанія «Житомирбудзамовник». Підрядник — ТОВ «Під ключ». З підрядником ТОВ «Під ключ» забудовник розраховувався не грошима, а квартирами, що також зафіксовано у договорах. Забудовник передав підряднику близько ста квартир. Компанія «Під ключ» почала продавати квартири, якими з нею розрахувався забудовник, інвесторам.

При цьому були дві компанії з однаковою назвою — ТОВ «Під ключ» та ПП «Під ключ». Договори з інвесторами укладало саме ПП «Під ключ». Новим власникам житла пояснювали це тим, що подібна схема дає змогу спростити деякі бюрократичні процедури.

Між ТОВ «Під ключ» та ПП «Під ключ» було укладено договір та додаткові угоди, згідно з якими ТОВ дозволяло ПП вести продаж квартир. Відповідний договір було укладено також між ПП «Під ключ» та «Житомирбудзамовник». Таким чином, квартири люди купували не безпосередньо у забудовника, а у підрядника.

Згодом «Житомирбудзамовник» оголосив про банкрутство, так само, як і «Артем-банк», який був керуючим нашим Фондом фінансування будівництва Замість «Артем-банку» з’явилася фінансова організація «Нерухомість-інвест» і нова компанія-забудовник, яка мала довести до ладу будинок. Але в результаті саме компанія «Нерухомість-інвест» і перепродала квартири трьох інвесторів іншим людям, щоб розрахуватися з новим забудовником, вказує видання.

Після того як будинок ввели в експлуатацію, господарі отримали право власності на свої квартири. Деякі з них не внесли квартири до Державного реєстру майнових прав на нерухоме майно. І саме вони постраждали від оборудки.

А незабаром проблеми почалися й у тих власників квартир, які внесли відомості до реєстру.

«Продати квартири за нашою спиною було неможливо. Тому було знайдено інший спосіб. У двох власників тепер намагаються забрати житло через суд. У межах судового процесу про банкрутство першого забудовника ліквідатор «Житомирбудзамовника» заявив позов про визнання договорів купівлі-продажу майнових прав із цими двома інвесторами недійсними. На тій (підставі – ред.), що ліквідатор та «Нерухомість-інвест» нібито зараз не можуть знайти оригінали договорів між колишнім забудовником та ПП «Під ключ», відповідно до яких ПП «Під ключ» мало право продавати людям квартири. Ці договори точно були, і навіть у нас, інвесторів, збереглися їхні копії, засвідчені печатками та підписами компаній. Але новий забудовник заявляє, що копії його не цікавлять, а якщо оригіналів немає, то немає й договору. А отже, мовляв, ПП «Під ключ» не мало продавати квартири людям» — повідомляють постраждалі.

Люди підозрюють, що новий управитель фонду фінансування міг покласти оригінал договору собі в кишеню.

«У чаті нашого будинку забудовник написав, що просить кожного інвестора додатково заплатити 8 тисяч гривень за кожен квадратний метр його квартири. Інакше, мовляв, взагалі залишитеся ні з чим. До суду поки що подали тільки на мене та ще на одного інвестора. Очевидно, що на нас намагаються випробувати цю схему. А мешканцям решти 69 квартир продовжують погрожувати» — повідомляє ще один власник житла.

Керівник «Нерухомість-інвест» Андрій Миндра розмовляти з журналістами не захотів. 

«Це маніпуляційне запитання. На підставі чого цим людям надали право власності?» — заявив він і додав, що «ініціював внутрішнє розслідування», щоб «перевірити, як і кому ці квартири продавалися».

За заявами постраждалих інвесторів у поліції відкрили вже кілька кримінальних проваджень. Але підозрюваних у цих справах наразі немає.

Фото: Фейсбук