За результатами перевірки діяльності “ДТЕК Київські регіональні електромережі” за 2015-2021 рр. НКРЕКП наклала два штрафи на компанію.

Про це повідомляє Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.

11 січня 2022 року на своєму засіданні НКРЕКП розглянула питання про підсумки двох позапланових виїзних перевірок за скаргами споживачів щодо дотримання ПрАТ  “ДТЕК Київські регіональні електромережі” вимог законодавства у сфері функціонування ринку електричної енергії. Перевірки охоплювали діяльність компанії протягом 2015 – 2021 років та 2018 – 2021 років відповідно.

За результатами цих перевірок встановлено, що компанія допустила численні порушення, зокрема:

  • порушувала терміни надання послуг з приєднання електроустановок 56 замовників до електромереж;
  • порушувала вимоги Кодексу систем розподілу щодо відшкодування коштів та сплати пені за порушення строків надання послуги з приєднання 10 замовникам;
  • не дотримувалась термінів повідомлення про збільшення строку проєктування та повідомлення про закінчення строку надання послуги з приєднання 5 замовникам;
  • порушувала терміни надання технічних умов на стандартне приєднання 3 замовникам;
  • вдавалась до порушення правил обліку електричної енергії споживачам;
  • не дотримувалась показників якості електричної енергії та не надавало компенсації за неналежні послуги з електропостачання 84 споживачам.

НКРЕКП винесла рішення застосувати до ПрАТ “ДТЕК Київські регіональні  електромережі” штраф у розмірі 255 тис. грн та 170 тис. грн за системні порушення Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з розподілу електричної енергії та зобов’язати Товариство:

  • врегулювати проблеми у відносинах з усіма споживачами;
  • привести свою діяльність у відповідність до вимог законодавства, про вжиті заходи поінформувати Комісію та Відділ НКРЕКП у Київській області.

ДОПОВНЕНО

Як повідомили КиївMedia представники компанії-оператора, ДТЕК «Київські регіональні електромережі» робить все необхідне для виконання обов’язків, що передбачені для нього законом та надав пояснення по кожному зазначеному зауваженню.

«ДТЕК Київські регіональні електромережі надав пояснення НКРЕКП стосовно накладення штрафів у загальному розмірі 425 тис грн за порушення у сфері господарської та операційної роботи ОСР. Зокрема, стосовно порушення в питаннях приєднання клієнтів та  надання компенсації клієнтам за недотримання показників якості електропостачання. ДТЕК Київські регіональні електромережі робить все від нього залежне для того, аби зробити електропостачання якісним та надійним, а приєднання до електромереж швидкими та простими» — йдеться в повідомленні.

В компанії стверджують, що «своєчасно та в повному об’ємі» реалізують інвестиційну та ремонтну програму для розвитку інфраструктури мереж у відповідності до потреб мешканців області.

«Зазначимо, що кількість запитів на приєднання до електромереж всього за 2021 рік зросла втричі порівняно з 2020 роком і склала понад 25 тис. Тому ми збільшили на 25% кількість співробітників, які займаються приєднанням нових клієнтів, щоб мати змогу вчасно виконувати заявки клієнтів. А також впроваджуємо нові сучасні сервіси для спрощення процедури приєднання до електромереж. ДТЕК Київські регіональні електромережі діє виключно в інтересах клієнтів і робить все можливе, щоб своєчасно і якісно виконувати свої зобов’язання перед ними. Ми розвиваємо дистанційні онлайн-сервіси, модернізуємо та оновлюємо енергетичну інфраструктуру в повному обсязі в рамках інвестиційної програми для того аби наші клієнти отримали належний рівень сервісу та якості електропостачання» — прокоментували в ДТЕК.

Фото: НКРЕКП