Водопостачання немає через аварію мереж у підвалі.

 

Майже два тижні мешканці будинку на вулиці Тичини, 26, що на столичних Березняках, живуть без холодної та гарячої води. Сусіди нарікають на комунальників, які нібито довго та неякісно латають водопостачальні мережі в будинку. Про це йшлося в ефірі програми “Київ. Newsroom” на телеканалі “Київ”. 

Kyiv Media

За словами мешканців, воду відключають приблизно з 8-ї до 16-ї вже другий тиждень поспіль. “Мамам із дітьми, їм трошки важко. Ну як, в тазик набираємо воду, щоб було з чого попити. Ось хворіли, треба було пити багато. Ну набирали банки”, – розповідає одна з мешканок.

Kyiv Media

Мешканці кажуть, що без води не можна ні випрати речі, ні їсти зварити, ні навіть у туалет сходити. “Це буде вічно продовжуватися просто, ніколи не закінчиться. Зранку встаєш, нема гарячої та холодної води, нічим вмитися, в туалет сходити”, – наголошує сусід.

Перебої з водою виникли у будинку через прорив водопровідних труб. Масштаби аварії у підвалі з’ясувати важко, комунальники точної дати закінчення ремонту не дають. Проте ознаки аварії  у мережах помітні навіть у під’їздах, на дверях постійно з’являються краплі пару.

Kyiv Media

За словами мешканців, останнім часом аварії в будинку трапляються все частіше, а ремонти тривають все довше. Люди нарікають на зловживання та погану роботу комунальників. “Там стільки латок, комунальники кажуть, що потрібно все змінювати повністю. Нових труб немає, тому дають старі, з них вирізають те, що ще можна і все”, – зазначив мешканець.

Kyiv Media

ЖЕК на запитання, коли полагодять мережі, не відповідає. Втім звинувачувати у всьому комунальників не можна, кажуть експерти. “Будинок – це спільна власність мешканців. Будинок, дахи, підвали, комунікації, ліфти, під’їзди. Якщо людям не подобається, яким чином обслуговують ці труби, які в їхній власності перебувають, у них є право обрати іншого постачальника, іншу компанію, яка буде постачати цю послугу, обслуговувати ці труби. Насправді це відповідальність людей, й не потрібно чекати, що хтось має щось за вас зробити”, – наголосив експерт.

Kyiv Media

Крім того, щоб зменшити кількість аварій у багатоповерхівці, мешканцям радять скористатись програмами співфінансування ремонтів та модернізації для житлових будинків, які пропонує киянам міська влада. А також подбати про заміну ЖЕКу на відповідальну керуючу компанію.

Фото: скріншоти