Мешканці стали заручниками боргів між керуючою компанією та комунальниками.

Мешканці будинку на вулиці Сулеймана Стальського 32, що у Дніпровському районі столиці, вже 2 тижні живуть без води. Люди скаржаться, що неодноразово писали до Київводоканалу, проте реакції немає. Про це йшлося в ефірі програми “Київ. Newsroom” на телеканалі “Київ”. 

Kyiv Media

За словами мешканців, увесь час, доки немає холодної води, вони охолоджують окріп, з кранів гарячої води. “В туалет ходимо теж з відрами. Ходимо до бювета брати воду, якщо їжу варити. Прати доводиться вручну, дітей миємо у тазіку”, – розповідає мешканка будинку Ольга.

Мешканці кажуть, що відключення в будинку холодного водопостачання, щонайменше несправедливо. Адже вони вчасно платять за усі комунальні послуги.

Kyiv Media

“Я плачу по квитанціях весь час, боргів у мене немає і про відключення нас не попереджали. Ми заручники ситуації між водоканалом і Жилкомунсервісом. Так вони вирішують свої боргові зобов’язання”, – розповідає мешканка Настя.

Згаданий “Жилкомунсервіс” – приватна компанія, яка й надає будинку комунальні послуги на підставі колективного договору. Тобто саме їй люди сплачують комірне, але далі платежі не йдуть.

Kyiv Media

“Ми попереджали всіх мешканців будинку, що Київодоканал, за воду, яка постачається не отримує жодної копійки. Відключення відбулось через заборгованість за останній період – 7 млн грн. Мешканці між собою повинні розібратися, кому вони платять, і спитати керівництво Жилкомнсервісу, чому не перераховуються гроші, які вони оплачують”, – зазначив начальник Управління з контролю за водопостачанням та водовідведенням ПАТ «АК» КИЇВВОДОКАНАЛ Олександр Соболєв.

Проте у компанії кажуть зовсім іншу інформації, за їх словами, заборгованності перед Київводоканалом немає.

Kyiv Media

“У нас введена процедура ліквідації. На сьогоднішный день ми банкурти. Низький рівень сплати, потім у нас обтяжуючі обставини були. Водоканал арештовував рахунок і всі гроші списувались на їхню користь. Відповідно виникла заборгованість перед іншими кредиторам, яким ми повинні сплачувати поточну заборгованість”, – зауважив керівник компанії “Жилкомунсервіс” Олександр Седлецький.

За профільним законом комунальні послуги споживачам мають надаватись безперервно. Проте за словами експертів,  не в даному випадку, бо тут йдеться про договірні відносили двох юросіб. Отож людям пропонують наступний варіант вирішення проблеми.

Kyiv Media

“Люди повинні змінити керуючу компанію, провести збори співвласників будинку, 75% повинні обрати іншу керуючу компанію, направити докумети щодо зміни, і щоб Водоканал заключив прямі договрир із співласниками. В цьому випалку, при переході на прямі договори, заборгованість, яка існує між двома юрособами залишається в площині їх відносин і люди зможуть отримувати послугу з водопостачання і водовідведення”, – зазначив голова спілки споживачів комунальних послуг Олег Попенко.

З’ясувалось, що компнанія, яка обслуговує будинок, не сплачує не лише Водоканалу, а й іншим постачальникам комунпослуг. Серед них енергетика та компанія з обслуговування ліфтів. Відтак у будинку, ще й час від часу вимикають світло. А ліфт у 9-типоверхівці не працює вже кілька років.

Kyiv Media

Нарзі мешканці будинку вже збирають підписи для зміни керівника та переходу на прямі договори з постачальниками. Кажуть, процедура не швидка, отож терпець може урватись щомиті. Вони вже готові виходити на мітинг та перекривати дороги.

Фото: скріншоти