Киянці двічі відмовили у реєстрації новонародженої дитини, через те що в батька малюка рідкісне ім'я. Довелось звернутись до суду.

Про це повідомляє сайт dev.ua.

В березні 2021-го року мати новонародженої дитини намагалась отримати свідоцтво про народження за допомогою Єдиного державного вебпорталу електронних послуг diia.gov.ua. Жінка подала заявку в рамках надання комплексної послуги «єМалятко» та вказала по батькові дитини чоловічу стать.

Невдовзі їй прийшла відмова, а причиною було невірно вказане по батькові немовляти. Після повторної подачі заяви, була отримана відмова у зв’язку з невідповідністю до норм правопису.

22 березня мати написала заяву в РАЦС, де повідомила про відхилення поданих нею електронних заяв, та наголосила про правильність вимови імені свого чоловіка. Натомість в РАЦСі письмову заяву видавати відмовились.

Після відмови, матір дитини звернулась до Міністерства юстиції та Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції в Києві із повідомленням про те, що ДРАЦС Подільського району відмовився реєструвати немовля, та проігнорував її прохання надати письмову відмову.

РАЦС прислав свою відповідь аж через 20 днів, де зазначив, що чоловічі імена по-батькові творяться додаванням до основ власних імен суфікса «-ович».

Жінка звернулась до Окружного адміністративного суду столиці, який визнав дії Подільського РАЦСу протиправними.

В результаті чого  установу зобов’язали зареєструвати дитину згідно першої заяви від 7 березня 2021 року. Окрім того Подільський РАЦС заплатив штраф у розмірі 908 гривень.

Нагадаємо, наречені зможуть зареєструвати шлюб в “Дії” оминаючи черг в РАЦСі.

Фото: Фейсбук