Держекоінспекція нарахувала близько 50 мільйонів гривень збитків довкіллю, завданих через несанкціоновані сміттєзвалища на території Київської області.

Такі результати перевірок Держекоінспекції повідомив голова ДЕІ Андрій Мальований.

За його словами, наразі ДЕІ перевірила 5 підприємств та органів місцевого самоврядування із 57 запланованих. Зокрема, екоінспектори перевіряли:

  • КП «Згурівський комбінат комунальних підприємств»;
  • Житлово-експлуатаційна контора Баришівської селищної ради;
  • Баришівська селищна рада Київської області;
  • ПрАТ «Київспецтранс» (полігон побутових відходів № 5 та № 6);
  • Вишгородське районне комунальне підприємство «Комунальник».

Зазначається, що підставою для проведення таких масових перевірок на Київщині стали дані супутникового моніторингу, який проводиться спільно з Державним космічним агентством України.

«На знімках із супутника було виявлено 80 несанкціонованих сміттєзвалищ із загальною площею понад 900 гектарів. Це дорівнює площі приблизно 130 озер Синевир», – зазначає андрій Мальований.

Під час детальних перевірок на вищезазначених підприємствах ДЕІ виявила низку екологічних порушень, в тому числі захоронення відходів на сміттєзвалищах без відповідних проектів та дозвільних документів.

«Окрім того, ДЕІ направила позовну заяву до суду щодо бездіяльності Баришівської селищної ради Київської області у сфері поводження з відходами та з вимогою вжити заходи для усунення несанкціонованих сміттєзвалищ. Сміття із нелегальних звалищ, в тому числі з токсичними та небезпечними речовинами, забруднює ґрунти, підземні водоносні горизонти, стає причиною пожеж, а також потрапляє в річки, які розносять відходи по всій Україні», – наголосив голова ДЕІ.

Нагадаємо, раніше ми писали про ситуацію у селі Горенка – там поблизу Блакитного озера вже багато років існує сміттєзвалище, яке труїть навколишнє середовище.

Фото: фейсбук