Жінці загрожує покарання у вигляді позбавлення волі строком до 5 років.

Про це повідомила Київська міська прокуратура.

За даними слідства, у березні 2021 року, з квартири у Деснянському районі м. Києва працівники поліції вилучили 3-річну дівчинку, яку мати залишила на свого співмешканця та зникла. Крім того, за заявою співмешканця було зареєстровано кримінальне провадження з приводу зникнення матері.

У свою чергу, обвинувачена, обіймаючи посаду начальника Служби у справах дітей та сім’ї, достовірно знаючи, що органами поліції розшукується матір 3-річної дівчинки, яка непозбавлена батьківських прав щодо цієї дитини, з метою незаконного її удочеріння, вчинила ряд незаконних дій.

Так, зловмисниця направила до держаних органів запити, до яких внесла завідомо неправдиві відомості щодо дати народження дитини та по батькові. Як наслідок, отримавши відповідь про відсутність будь-яких відомостей щодо реєстрації цієї дитини за запитуваними даними, зловмисниця використала вказану відповідь для виготовлення нового свідоцтва про народження дівчинки з іншими анкетними даними. Також дівчинці було надано статус дитини позбавленої батьківського піклування, що не відповідало дійсності.

Завершуючи реалізацію злочинного умислу, обвинувачена узгодила своїм підписом висновок про доцільність удочеріння цієї дитини, який був скерований до Деснянського районного суду м. Києва для врахування під час вирішення цього питання у судовому засіданні. За результатами досудового розслідування обвинувальний акт відносно зловмисниці скеровано до суду.

Наразі дівчинка продовжує перебувати в дитячому будинку, а її матір у судовому порядку встановлює факт визнання материнства та анулювання актового запису про народження доньки.

Фото: Фейсбук