Найближчим часом на глядачів очікують улюблені опери та балети за участі провідних майстрів сцени, а ще довгоочікувана прем’єра балету «Данте».

Про це повідомили в прес-службі Національної опери України.

Під завісу свого 153-го театрального сезону Національна опера України підготувала для своїх прихильників найяскравіше та найцікавіше зі свого репертуару.

У балетному репертуарі:

 • творча візитівка Києва – балет «За двома зайцями» Ю.Шевченка (5 червня);
 • «Ромео і Джульєтта» С. Прокоф’єва  – балет у постановці Анатолія Шикери удостоєний медалі ЮНЕСКО (8 червня);
 • перлина світової класики – «Лебедине озеро» П.Чайковського у постановці Валерія Ковтуна за участі Анастасії Шевченко, Дениса Недака, Яна Вані та ін. (10 червня);
 • романтичний «Корсар» А.Адана за участі Станіслава Ольшанського в титульній партії (12 червня);
 • комічний балет «Весілля Фігаро» В.-А.Моцарта (15 червня);
 • неймовірно ніжна та трагічна «Лісова пісня» М.Скорульського (17 червня);
 • витончена «Жізель» А.Адана (20 червня).

Окрім цього, 25 та 27 червня відбудеться довгоочікувана прем’єра балету «Данте». Його до 700-річчя з дня смерті великого поета поставив киянин, випускник Київського державного хореографічного училища, а нині – художній керівник балету та головний хореограф Theatre Kiel (Німеччина) Ярослав Іваненко.

«Я орієнтуюся на дві його книги. «Нове життя» – найперший, дивовижний за красою і такий «земний» збірник Данте – вишукані сонети та трохи прози. Тут вперше ми чуємо ім’я коханої – Беатріче. Та «Божественна комедія» – вершинне його творіння, визнаний шедевр поетичного мистецтва, і, водночас, енциклопедія з ботаніки, астрономії, суспільної історії. Сам Данте писав, що створив цей глибокий філософський і містичний твір аби «врятувати людей від ганебного стану і провести їх до щастя». На основі двох цих творів я хочу побудувати балет про життя самого Данте Аліг’єрі», – розповів хореограф-постановник.

Також на глядачів очікують три оперно-балетні вечори, що складаються з двох одноактних вистав:

 • 22 червня – опера М.Римського-Корсакова «Моцарт і Сальєрі» за участі Валентина Дитюка (Моцарт) і Андрія Маслакова (Сальєрі) та балет «Кармен-сюїта» з Катериною Кухар, Олександром Стояновим, Дмитром Чеботарем та ін.
 • 26 червня – опера «Джанні Скіккі» Дж.Пуччіні за участі Ігоря Євдокименко, Лілії Гревцової, Алли Позняк, Валентина Дитюка та ін. і балет «Кармен-сюїта» (Жорж Бізе – Родіон Щедрін) з Христиною Шишпор, Сергієм Кривоконем та Олексієм Тютюнником в головних ролях.
 • 29 червня – опера «Служниця-пані» Перголезі (виконавці головних партій – Сусанна Чахоян, Андрій Маслаков, Сергій Якубов) та балет «Шехеразада» за участі Олени Карандєєвої, Олексія Потьомкіна, Сергія Литвиненка та ін.

На шанувальників опери очікує не менш цікавий репертуар:

 • 6 червня – опера «Фауст» Ш.Гуно (у постановці Маріо Корраді)
 • 9 червня – опера Дж.Пуччіні «Богема» (режисер-постановник – Італо  Нунціата, диригент-постановник – Микола Дядюра, художник-постановник –  Марія Левитська, хормейстер-постановник – Богдан Пліш).
 • 11 червня – опера «Ріголетто» Дж.Верді за участі Олександра Мельничука, Дмитра Кузьміна, Ольги Нагорної, Тетяни Пімінової, Тараса Штонди, Сергія Магери та ін.
 • 13 червня – «Севільський цирульник» Дж.Россіні у постановці Анатолія Солов’яненка. В головних ролях: Ігор Євдокименко (Фігаро), Ольга Фомічова (Розіна), Анатолій Погребний (Альмавіва), Андрій Маслаков (Бартоло), Анжеліна Швачка (Берта) та ін. Диригент – Алла Кульбаба.
 • 16 червня – для дітей, юнацтва та поціновувачів української опери «Наталка Полтавка» Миколи Лисенка. В титульній партії – Наталія Николаїшин.
 • 18 червня – опера Ж.Бізе «Кармен» за мотивами однойменної новели Проспера Меріме.
 • 19 червня – «Євгеній Онєгін» П.Чайковського (режисер-постановник – легендарна Ірина Молостова).
 • 23 червня – «Любовний напій» Г.Доніцетті у виконанні Ольги Фомічової (Адіна), Анатолія Погребного (Неморіно), Олександра Бойко (Белькоре), Тараса Штонди в незвичній для нього ролі кумедного пройдисвіта Дулькамаре, Світлани Годлевської (Джанетта).
 • 24 червня – японська трагедія «Мадам Баттерфлай» (Чіо-Чіо-Сан) Дж.Пуччіні.
 • 30 червня – одна з кращих опер Дж.Верді «Набукко».

Завершальним акордом сезону стануть:

 • 1 липня – балет «Дама з камеліями» (постановка Аніко Рехвіашвілі). В головних ролях: Анастасія Шевченко (Марі Дюплессі), Станіслав Ольшанський (Александр, молодий письменник), Юлія Москаленко (Кларісс) та ін.
 • 2 липня – опера «Флорія Тоска» Дж.Пуччини за участі однієї з кращих у світі лірико-драматичних сопрано Людмили Монастирської (Флорія Тоска), улюбленця публіки Валентина Дитюка (Маріо Каварадоссі, художник), володаря оксамитового баритона Олександра Мельничука (Скарпіа) та ін.
 • 3 та 4 липня – Гала-концерти з нагоди завершення 153-го театрального сезону за участі провідних майстрів сцени.

Важливо, що квитки надходять у продаж поступово – за тиждень-два до заявленої дати вистави. Національна опера України, насамперед, турбується про своїх шанувальників, тому і ввела ці невеличкі обмеження в часі придбання квитків. Це зроблено для того, щоб глядачі не мали проблем із переносами вистав або поверненням квитків. Оскільки усі живуть у карантинному просторі, то ситуація з переходом з однієї карантинної зони в іншу непердбачувана.

У репертуарі театру можливі зміни, тож слідкуйте за афішею.

До слова, розміщення глядачів у залі здійснюється відповідно до чинних карантинних вимог.

Також незмінними залишаються: обов‘язкове дотримання глядачами маскового режиму та соціальної дистанції, а при вході до театру необхідно пройти температурний скринінг.

Цікаво, що дарувати квіти для улюблених артистів дозволено. Тож, можна приносити й дарувати, як у старі, спокійні, добрі часи.

Фото: Національна опера України