Авторкою скульптури буде Жанна Кадирова, відома українська художниця.

Про це повідомили на Facebook-сторінці «Культурний ландшафт».

Біля Майдану Незалежності створять монументальну скульптуру з елементів колись зруйнованих радянських мозаїк з усієї України. Авторка скульптури – Жанна Кадирова, відома українська художниця.

«Культурний ландшафт» — це проект художниці Жанни Кадирової та спільноти активістів-пам’яткоохоронців, покликаний зупинити руйнування радянських мозаїк, та зауважити, як багато їх вже втрачено», – зазначили в дописі.

Організатори розповіли, що нині в Україні існує кілька тисяч творів українського радянського монументально-декоративного мистецтва. Точна їхня кількість невідома, оскільки в офіційному полі досі не існує жодного переліку чи бази даних таких об’єктів. Водночас наголосили, що ніхто наразі не відповідає за їхнє збереження, відсутні механізми захисту, тому мозаїки досить швидко зникають. А ремонти, реконструкції та боротьба за комерційну нерухомість повсякчас є згубними для цих творів мистецтва.

«Ми плануємо віднайти та зібрати пошкоджені мозаїки з різних регіонів України, разом з історіями їх створення і руйнування. Це буде своєрідний меморіал знищеному мистецтву, а водночас — спільнотворення заради збереження культурної спадщини. Ми будемо поширювати досвіди активістів(ок) з різних міст, котрі опікуються долею монументального мистецтва в нашій країні, вивчають та захищають його», – повідомили організатори.

Усіх небайдужих закликають долучатися до проекту «Культурний ландшафт». Тому, якщо вам відомі випадки руйнування мозаїк (вітражів, сграфіто, тощо) у вашому місті або селі – звертайтеся до організаторів проекту.

Фото: Facebook