Виняток зроблять для пенсіонерів із 1 групою інвалідності, старшим за 80 і тим, хто самостійно не ходить.

Про це повідомляється у програмі “Київ.NewsRoom” на телеканалі “Київ“.

Так, Кабінет міністрів схвалив постанову про проведення конкурсу на доставку пенсій в Україні для операторів поштового зв’язку. За іфнормацією Мінсоцполітики, з 1 вересня 2021 року, доставка соціальних виплат готівкою залишиться безкоштовною лише для частини пенсіонерів.

Згідно з постановою уряду, з 1 вересня всіх пенсіонерів переведуть в уповноважений банк і гроші вони отримуватимуть на картку. Для доставки грошей готівкою буде проведений конкурсний відбір серед операторів поштового зв’язку. Також уповноважений банк може залучати операторів поштового зв’язку на договірних засадах.

Оплачувати послугу з доставки грошей додому кожен одержувач соціальної допомоги буде самостійно. Безкоштовна доставка готівки передбачена для таких категшорій:

  • особи з інвалідністю I групи
  • особи , які за висновком лікарсько-консультативної комісії не здатні до самообслуговування і потребують постійного стороннього догляду
  • особи, які досягли 80-річного віку, буде

Для цих людей послугу буде оплачувати Пенсійний фонд України. За даними Мінсоцполітики, пенсії через “Укрпошту”зараз отримують 3,5 млн осіб.

Нагадаємо, кияни отримують найбільшу пенсію в Україні – майже 5 тисяч гривень. Наразі середній показник пенсії для українця – 3 507 гривень.

Фото: Pixabay