У мережі досі витає обурення стосовно невдалого жарту CEO Yakabo Івана Богдана. Тоді у спробах пожартувати він заявив, що більше читають книжок жінки, витрачаючи на них гроші, які заробляють чоловіки. Через це видавництво перепросило, а Богдана - звільнили.

Уже другу добу відбувається штурм усіх соцмереж книжкового магазину Yakaboo. І це попри те, що у компанії, і особисто Іван Богдан вже попросили вибачення. Градус напруги не спадає – безліч жінок залиши обурливі коментарі під постами видавництва в соцмережах.

Чоловіки, схоже, змагаються у креативності: “Буде тепер собі книжки за гроші дружини купувати”, – пише чоловік з ніком Яр Ко.  

Є й ті, хто обурився фактом продовження атак на Yakaboo опісля вибачень. Зокрема, блогерка Юлія Крапівіна.

“Купа жінок вирішили образитися після подвійних вибачень та відсторонення і сказали, що їм цього мало, їх це не задовольняє. Але що ще зробити, щоб вони вибачили вони не знають. Більшість жінок в яких ні бойфрендів, ні чоловіків не має, обурювалися ті хто не мав би ображатися, бо це не про них, але ні, я ображена, — пише блогерка.

Як повідомлялось, після усунення Івана Богдана, компанію тепер очолить Олена Безугла, операційна директорка. Втім до неї також є питання у спільноти, оскільки буцімто насправді видавництвом керує не вона, а акціонер – Віталій Бутенко. Авторка книжкового телеграм-каналу Тетяна Гонченко опирається на свої джерела та стверджує, що Богдана вже давно де-факто відсторонили від прийняття рішень, він лишався CEO лише формально.

Нагадаємо, це вже не перший скандал Yakaboo. У 2020 році книжковий сервіс під керівництвом Івана Богдана вже піддавався критиці від дописувачів соціальних мереж. Причиною тодішнього хейту були продажі в магазині російських книжок і співпраця з російськими видавництвами. Хоча з початком війни видавництво публічно відмовилось від російських книг. Про “грішки” минулого заявив військовий, блогер, автор книги “Сліди на дорозі” Валерій Маркус. Він стверджує, що співпраця з росіянами триває і пропонує бойкотувати продукцію видавництва: “Ви берете безпосередню і основну участь в розвитку бізнесу російського видавництва «Альпіна» на території України, робите це по Закону і пишаєтесь цим”, – звертається Маркус до Yakaboo.

Натомість засновниця видавництва “Моя книжкова полиця” Наталія Моспан написала пост на підтримку Богдан, мовляв, той вивів Yakaboo в топ книжкових маркетплейсів.

Фото: Відкриті джерела