Напередодні в електрощитовій будівлі сталася пожежа.

Люди сидять без світла відучора. Не можуть навіть підігріти собі їсти чи зарядити телефон. Один з мешканців привіз під будинок генератор, щоб у людей була можливість хоча б підгріти воду. Керуюча компанія не поспішає допомогти. В чому причина – з’ясовувала програми “Київ. Newsroom” на телеканалі “Київ”.

Kyiv Media

Пожежа сталася у щитовій будинку по вулиці Бориса Гмирі. Електрощитова згоріла вщент, адже пожежники 40 хвилин не могли розпочати гасіння пожежі. “Приїхали пожежники, 40 хвилин ніхто нічого не міг почати робити, бо ДТЕК не могла відключити будинок від електроенергії. Пожежники не могли гасити вогонь водою, адже будинок був під напругою. Коли будинок відключили, у щитовій вже все встигло вигоріти”, – розказав мешканець будинку Артем Прилуцький.

Причину пожежі досі не встановлено, потрібна експертиза приміщення. Мешканці обурені, адже будинок зданий в експлуатацію декілька років тому, щитовій 2-3 роки, зараз її доведеться повністю ремонтувати і це дорого. “Ми вже зв’язалися з заводом, зараз замовили щити, нам порахують скільки це буде коштувати. Надішлють нам рахунки і будемо далі працювати”, – зазначив директор керуючої компанії Микола Виноград. Він додав, що у фірми таких грошей немає. Тому половину суми доведеться спрачувати за ремонт мешканцям.

Натомість мешканці будинку відмовляються вкладати гроші у ремонт. Кажуть, що щомісяця відправляють великі кошти на утримання будинку та прибудинкової території. “Ми фактично не бачимо на що йдуть ці гроші. Починаючи від прибирання сміття до більш серйозних питань. На сьогоднішній день за трикімнатну квартиру доводиться сплачувати 800-900 гривень”, – каже мешканець будинку Володимир.

Представники керуючої компанії зазначили, що наразі фахівці у підвалі обстежують електропроводи на їх цілісність та придатність до використання. Також спеціалісти намагаються підключити будинок до тимчасової щитової та частково повернути світло до будинку. Мешканці ж звертаються до контактного-центру міста Києва та районної ради за допомогою.

ДОПОВНЕНО. У компанії ДТЕК Київські мережі прокоментували ситуацію. Наводимо коментар повністю:

“17 жовтня 0 14.37 від ДСНС центральна диспетчерська ДТЕК Київські електромережі отримала повідомлення про загоряння внутрішньобудинкової щитової за адресою Гмирі, 10/40, що знаходиться на балансі управляючої компанії Аркада-Житлосервіс.

О 14.38 фахівці компанії виїхали на місце і прибувши о 15.05 на місце відключили 6 кабельних ліній. Ці лінії живлять даний будинок і щитові будинку. Лінії і щитові належать компанії, що управляє будинком – Аркада-Житлосервіс.

О 15.10 ДТЕК Київські електромережі допустили пожежних для ліквідації загоряння. О 16.00 пожежні закінчили гасіння пожежі. 

Подальша робота з встановлення причин загоряння та відновлення електрообладнання внутрішньобудинкових мереж в зоні відповідальності управляючої організації Аркада-Житлосервіс. ДТЕК Київські електромережі не має повноважень працювати в обладнанні, що не належить компанії. Станом на 19.00 18 жовтня управляюча компанія не зверталась до спеціалістів ДТЕК Київські електромережі щодо необхідної допомоги.

Наразі управляюча компанія проводить ремонтні роботи і вже заживила внутрішнє освітлення та водопостачання будинку і продовжує подальший ремонт. Як тільки Аркада-Житлосервіс завершить відновлювальні роботи у власній щитовій, наші фахівці готові оперативно підключать будинок до мережі”.

Фото: скріншоти