У вівторок, 29 червня, на Майдані Незалежності у Києві відбулися зіткнення між правоохоронцями і підприємцями, які влаштували там акцію «SaveФОП».

Її учасники збиралися пройтися маршем до Офісу президента та Верховної Ради з труною, що символізує, «похорон мікробізнесу», однак на їх шляху стали поліцейські, внаслідок чого почалася сутичка.

 

Мітингарі вийшли на Майдан Незалежності з вимогою прийняти законопроєкти, спрямовані на захист спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності.

Вони мали з собою ритуальну атрибутику – вінки і три труни, які символізували те, що наразі через обов’язкове встановлення касових апаратів уже знищили три види малого бізнесу – дрібних ювелірів, сімейні аптеки та ФОПів, які займаються продажом дрібної побутової техніки.

За словами підприємців, правоохоронці вилучили у них 8 вінків і труни.

На Майдані Незалежності сталася штовханина між мітингувальниками і поліцією.

Люди спершу рушили до Європейської площі, там розвернулися і пішли до Бессарабської площі.

У центрі Києва чергує багато правоохоронців, нацгвардійців і поліції діалогу.

Підприємці пройшли на вулицю Банкову, акція продовжується під Офісом президента. Надалі вони планують іти під Верховну Раду.

В ході сутичок дещо постраждав оператор телеканалу “Київ”. Інформації про інших можливих постраждалих під час зіткнень з боку силовиків або протестуючих поки не надходило.

Фото: арньюз