Українським конструкторам з КБ «Луч» та військовим-ракетникам є чим пишатися.

На розробку проекту «Нептун», ракетами якого було потоплено флагман Чорноморського флоту РФ крейсер «Москва», за словами гендиректора ДККБ «Луч» О. Коростельова, знадобилось $40 млн. Про це повідомляє Центр протидії дезінформації.

Повідомляється, що в січні 2022 р. КБ «Луч» передало ЗСУ перший серійний дивізіон «Нептун». До нього мали увійти по 6 пускових установок, транспортних та транспортно-заряджальних машин – всього 72 ракети. Дивізіон, згідно паспорту бюджетної програми МОУ, коштував близько $26 млн.

Тобто розробка та виробництво одного дивізіону «Нептун» коштували $66 млн, що в 11 разів менше, ніж розрахункова вартість «москви».

Зауважимо, що в січні 2022 року про передачу дивізіону «Нептунів» в ЗСУ не повідомлялося, а перед тим називалися інші строки — квітень 2022 року.

Натомість вартість «Москви» складала 750 мільйонів доларів.

Зауважимо, що використання «Нептуна» проти російського флагмана підтвердили напередодні в КБ «Луч».

«13 квітня результати влучання двох ракет Р-360 по флагману Чорноморського флоту Російської Федерації ракетному крейсеру «Москва» були настільки нищівними, що цього разу офіційні російські інформаційні джерела були вимушені визнати втрату власного корабля. Прийняття на озброєння та виконання серійного замовлення на комплекс 360МЦ «Нептун» – результат кропіткої праці робітників ДП «ДержККБ «Луч» та підприємств-субпідрядників. Влучний залп по флагману ворожого флоту – найвища нагорода та визнання нашої праці» — йдеться в повідомленні.

Зауважимо, що від старту програми «Нептун» роспропаганди приділяла йому достатньо багато часу, повідомляючи, що Р-360 — це переробка радянської ракети, яка застаріла ще на стадії конструювання.

Фото: Фейсбук