Презентація композиції відбулася в рамках нового арт-проекту «Без обмежень».

Нова скульптурна інсталяція «Непередбачувані обставини» відкрилась навпроти Національної опери України. Постаменти з композиції закликають нас до діалогу з гігантськими абстрактними формами, де кожна металева грань наштовхує на філософські роздуми. Про це йшлося в ефірі програми “Київ. NewsRoom” на телеканалі “Київ”.

Інсталяцію перед Національною оперою України 21 жовтня о 16:00 представили Михайло Деяк, Олег Дзюбяк та Mandarin Maison за підтримки Київської міської державної адміністрації.

Kyiv Media

 

За словами автора композиції Михайло Деяка, у проєкті «Непередбачувані обставини» він досліджує, як кожна людина може переосмислити те, що відбувається навколо. “Площа перед оперним театром ніби оточена з усіх сторін різними епохами, це місце музики і пластики, місце минулого і сьогодення. Мій проект досліджує цей тонкий взаємозв’язок і робить спробу переосмислити простір навколо. Великі деконструктивні об’єкти розташовуються на всій площі і таким чином вони формують новий простір навколо себе. Це така спроба спровокувати глядача заново переосмислити той простір, у якому він перебуває, і поглянути на те, що відбувається, під іншим кутом зору”, – додав автор.

Kyiv Media

Абстрактні конструкції композиції мають змусити глядача поміркувати над деякими питаннями, і в той же час шукати відповіді на них.

За інформацією організаторів, театральна площа для старту проекту була обрана не випадково. Сучасна форма абстрактної скульптурної інсталяції Михайла Деяка має провокаційно-еклектичний вигляд на тлі будівлі Національної опери України (будівля театру у вересні цього року відзначила своє 120-річчя), що привертає увагу як до арт-об’єкту, так і до архітектурного шедевру початку ХХ століття архітектора Віктора Шретера. Проте місце для інсталяцію згодом можуть змінити залежно від побажань киян. Для цього на табличці біля арт-об’єкту присутній QR-код, за допомогою якого кожен зможе відповісти на питання анкети. Результати опитування будуть оприлюднені після закінчення експозиції.

«Виставкові майданчики проєкту не мають ні постійної адреси, ні будь-яких обмежень ні в просторі, ні в часі…. Сьогодні це Театральна площа в Києві, а за тиждень чи місяць той самий арт-об’єкт (або інший) можна буде спостерігати зовсім в іншому місті або навіть країні», – прокоментував ініціатор проєкту Олег Дзюбяк. Презентація нової скульптурної композиції відбудеться в рамках нового арт-проекту «Без обмежень», який створено для того, щоб якомога більше людей мали змогу доторкнутись до сучасного мистецтва наживо.

Відвідувачі, які вже встигли побачити виставки кажуть, що для них ці інсталяції нагадують стан під час зміни роботи або інших ситуацій, які викликають стрес.

Фото: Київ ТБ