Хоча Україна — світська держава, на вимогу церковників довелося змінювати мурал в спальному районі міста.

Всеукраїнська рада церков не мала би таких безґлуздих претензій до муралу зі “Святою Джевеліною”, якби її представники побували на фронті та зрозуміли усю важливість якісного озброєння. Про це у своєму Фейсбуці пише доктор філософських наук, професор кафедри богослов’я та релігієзнавства НПУ ім. Драгоманова Юрій Чорноморець.

Як ми писали, через претензії ВРЦіРО з муралу прибрали німб — таким чином “Джевеліна” більше не свята. Вочевидь, для церковників це було критично важливо.

Чорноморець стверджує, що це тому, що церква далека від війни.

“… думаю сама ВРЦіРО змінила б свою точку зору побувавши день чи навіть годину під обстрілами в окопах, коли вся надія при появі танків на Бога, Богородицю, джевілен, фауспатрон і РПГ7. Написали б самі ще більш цікаві мурали, повертаючи єдність священного і профаного у самий центр масової культури” — пише він.

За його словами, критичне ставлення до Ради церков сформувалося ще в часи Євромайдану. Мовляв, у найнебезпечніший час представників ВРЦіРО в центрі Києва не було.

Я ще злий з Євромайдану – вдень ВРЦіРО виступить, а вночі, щоб почергувати, так звичайні попи і богослови рівня Черенкова, а нікого з ВРЦіРО і близько не було по ночах. Тому давайте вже якось – спочатку досвід в окопах, а потім право щось таке висловлювати щодо того, що можуть художники намалювати, а що ні” — підсумовує Чорноморець.

Нагадаємо, у Києві на Антоновича, 13 майже завершили роботу над муралом “Свята Джевеліна”, на якому богородиця тримає в руках американський переносний протитанковий ракетний комплекс FGM-148 Javelin, яким українці знищують окупантів.

Згодом, Всеукраїнська рада церков і релігійних організацій висловила протест проти створення у Києві муралу зі “Святою Джевеліною”. Протест спрямували президенту Володимиру Зеленському та міському голові Києва Віталію Кличку.

Фото: Фейсбук