Школа та випускники вже вибачилися за інцидент.

Кілька випускників київської міської школи №90 після здачі зовнішнього незалежного тестування з історії записали і виклали у соцмережу образливе відео на адресу кримських татар, а один з випускників також заявив, що «Крим – це Росія».

Відео вже видалили, але його все одно можна знайти у соцмережі. Його виклав у Facebook Гірей Баталов.

Ну що сказати з цього приводу? «Дякую», за таке відношення автору цього відео і тих хто в ньому висловився. Тупа молодь,…

Опубліковано Girey Batalov Четвер, 9 липня 2020 р.

Баталов у коментарях під постом зазначив, що відео записали ображені школярі, котрі не змогли відповісти на запитання про кримських татар на ЗНО з історії.

За словами голови Меджлісу кримськотатарського народу Рефата Чубарова, школа опублікувала офіційні вибачення у Facebook.

Трапився дуже неприємний інцидент – декілька випускників київської міської школи №90 після здачі зовнішнього незалежного тестування з історії записали на відео вкрай образливі для кримських татар висловлювання і виклали їх для загального огляду, — прокоментував Чубаров.

У школі також додали, що згадана ситуація показала необхідність прикладати «ще більше зусиль по вивченню історії України та її корінних народів, вихованню толерантного, недискримінаційного ставлення до інших».

За словами Чубарова, троє з учасників скандального відео також розмістили публічні вибачення.

У зв’язку з цим глава Меджлісу кримськотатарського народу закликав усіх співгромадян задовольнитися офіційними вибаченнями школи і випускників і вважати інцидент таким, що вичерпав себе.

Чубаров також додав, що запрошує випускників, які говорили  образливі речі відносно кримських татар, але потім знайшли в собі сили вибачиться, в офіс Меджлісу, де кожному з них лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв вручить книги з історії Криму і кримськотатарського народу.