Всесвітня організація охорони здоров'я радить утриматись від експериментів зі щепленням.

Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) виступила проти змішання різних типів двокомпонентних вакцин від COVID-19. Про це пише Daily Mail.

За словами експертів, наразі мало даних, як впливає на організм людини комбінування щеплень різними препаратами проти COVID-19. Також, зазначають, що якщо люди почнуть самостійно вирішувати коли і чим щеплюватись це призведе до хаосу.

Попередження з’явилося після того, як Таїланд оголосив, що дозволить пацієнтам зробити по одній щеплення вакцин AstraZeneca і Sinovac для боротьби з нинішнім сплеском COVID-19. Канада також оголосила минулого місяця, що громадяни, які отримали перше щеплення вакциною AstraZenec, повинні повторно зробити щеплення препаратом Pfizer-BioNTech або Moderna.

«Це досить небезпечна тенденція. Ми знаходимося в зоні відсутності даних і доказів в питанні змішування вакцин », – заявила доктор Сумья Свамінатан, головний науковий співробітник ВООЗ.

До слова, напередодні Європейська агенція з лікарських засобів повідомляла, про те що є вагомі наукові підстави, що вакцини можна змішувати. І це безпечне та ефективне рішення. Мовляв, вони всі однаково – стимулюють імунну відповідь на вірусний спайк-білок.

Проте Всесвітня організація охорони здоров’я радить утриматись від експериментів зі щепленням.

Нагадаємо, у МОЗ розповіли, чи можна відтерміновувати щеплення другою дозою вакцини.

Фото: unspash