Більченко каже, що вчиться в'язати гачком.

Національний педагогічний університет імені Михайла Драгоманова відсторонив від викладання професорку кафедри культорології Євгенію Більченко, яку звинуватили в українофобії. Про це сама викладачка написала на своїй Facebook-сторінці.

Не можуть мене звільнити: немає такої статті “за пост у фейсбуці”. Всі мої 28 навчальних програм – в порядку (так, вам не почулося). Тимчасово усунули від викладання. Вчуся в’язати гачком“, – написала вона.

Викладачка також заявляє, що начебто є спроба надати справі політичний оборот і знайти “неблагонадійну” інформацію в її відкритих лекціях. Каже, що нібито це робить група невідомих їй експертів, а дослідження їй публічних виступів та дописів вона називає “судилищем”.

Робоча група невідомих експертів з невідомих мені організацій пильним поглядом читає мої лекції і непохитною рукою виколупує з них Кремль. Чесно кажучи, мене влаштовує“, – пише Більченко.

На сайті університету опубліковано оголошення про те, що робоча група продовжує свою роботу і висновок її буде оголошений на засіданні Вченої ради університету. Засідання відбудеться після завершення розслідування, про що обіцяють повідомити згодом.

Колектив НПУ імені М.П. Драгоманова щиро дякує і громадськості, і представникам ЗМІ за увагу до такого суспільно важливого питання. Ми продовжуємо інформувати вас про перебіг ситуації“, – зазначено на сайті.

Додамо, що тим часом Євгенія Більченко написала “Лист вчителю”, в якому звернулась до свого наукового керівника Віктора Малахова. Він поїхав з України після Революції Гідності з політичних мотивів. Більченко публічно вибачилася перед ним за те, що підтримувала Майдан і написала, що відмежування від Росії нібито призведе до появи на місці України “чужої країни” для “багатьох співвітчизників”.

Про скандал із викладачкою університету Євгенією Більченко стало відомо після того, як студенти поскажилися, що педагог просто під час своїх лекцій нав’язувала студентам проросійську риторику та називала російсько-українську війну на Донбасі “громадянським конфліктом”. Також вона з’являлася на окупаціному телебаченні та на російський каналах.

Останні її висловлювання щодо української мови обурили студентів – вони почали вимагати розголосу та реакції керівництва. Сама ж професорка зазначила, що вона говорила з ректором і він запевнив її, що “він особисто не планує її звільняти“.

Подальшу долю пані Більченко має вирішити засідання Вченої ради університету, який відреагував на цю ситуацію досить стримано. У Міносвіти заявили, що ніхто не повинен ображати українську мову, проте жодних рекомендацій щодо роботи викладачки відомство не публікувало.

Тим часом фахівці з єгиптології прослухали кілька лекцій Євгеніїї Більченко про Стародавній Єгипет та зазначили, що викладачка поширює низку неточностей та неперевіреної інформації.

Фото: скріншот