Вихователі, які очолюють комітети, нібито не надають звітностей щодо витрачених коштів.

У дитячому садочку №681 в Святошинському районі Києва (пр. Академіка Корольова, 12Д) виник скандал — деякі батьки звинувачують голову батьківського комітету у ненаданні звітів щодо витрачання зібраних коштів. За це одна з виховательок нібито влаштувала булінг дитини, повідомляє мати цієї учениці в спільноті «Батьки SOS».

Повідомляється, що батьки висловили недовіру голові комітету після того, як здали їй понад 50 тисяч гривень, але не отримали звіту, на що ці кошти пішли.

«У травні від ГБК прийшло в вайбер-чат повідомлення, що у фонді групи мінус дві тисячі, і гроші знову треба. Мабуть саме з цього для мене і почалася історія, а разом з нею – недовіра і обурення. І от початок цього навчального року, і пропозиція від ГБК – до фонду внести 200 грн, і 300 грн на канцелярію + зошити для підготовки до школи. А ще інформація, що з фонду ми маємо витрати 5 тисяч на привітання педколективу садочку із святом дошкілля» — йдеться в пості.

Авторка допису відмовилася здавати саме таку суму, і внесла лише ту, яка мала забезпечити потреби дитини для навчання. Після цього голова ГБК забрала у виховательки зошити, придбані саме для цієї дитини — дівчинці довелося писати класну роботу на листочках.

Крім того, в переписці голова комітету написала, що донька жінки, яка здала не всю суму, буде в класі «білою вороною».

Жінка звернулася зі скаргою до вищих інстанцій.

«У міністерстві освіти повідомили, що ситуація є булінгом. Тому що дитина займалася на листочку, поки ми розбиралися з цією історією. Але забіжу наперед і скажу, що у листі/відповіді від Департаменту освіти і районного Управління освіти не сказано, що з вихователем хоча б проведено бесіду, винесено догану» — йдеться в повідомленні.

За словами мами учениці, результатами звернення до районного управління освіти вона незадоволена.

«По нашій заяві, завідуючій догана. А от нашому вихователю нічого, виходить віддала зошити та й все. Хоча мала б сказати, що «мами, розберіться між собою за стінами садочку, а зошити я віддавати не маю права» — пише вона.

Також жінка пише про ще одну схожу ситацію в цьому ж садку — мовляв, батьки з іншого комітету збирали кошти на заміну вікон і також не отримали звітності. Тоді батьки теж звернулися до райуправління, і наслідки були жорсткішими.

«По заяві мами з групи, де міняли вікна, сказали, що «завідуюча отримає догану з записом в особову справу, і про стягнення з неї річної премії». Їх ГБК (яка була і співробітник нашого ж садочку) теж отримає догану і стягнення премії» — вказує вона.

У підсумку жінка пише, що батьківського комітету в групі, де навчається її донька, більше немає.

«Батьківської комітету у нас в групі більше немає, внесків теж. Зі слів вихователя ії було позбавлено преміі також, але не рішенням вищевказаних управлінь. Маю надію, що продовження конфлікту вже не буде…» — пише вона.

КиївMedia намагається отримати позицію садочку та управління освіти Києва.

Тим часом, в школі на Академмістечку батьки просять полагодити порвану підлогу, через яку травмуються діти.

Фото: Фейсбук