Спонсори не допомагають, бо це комунальне приміщення, взяте в оренду.

Громадська благодійна організація «Родина», яка виховує діток з інвалідністю, отримала в користування занедбане приміщення з обдертими стінами, нестерпним смородом та побитою підлогою. Ремонт тут коштуватиме три мільйони гривень, але батьки дітей не мають таких коштів — йшлося в сюжеті програми «Київ.Тижневик» телеканалу «Київ».

Центр денного перебування та навчання професії для дітей та молоді з інвалідністю «Горнятко Доброти» розташований у Солом’янському районі столиці, по вулиці Шепелєва, 14. Площа приміщення — понад 200 квадратних метрів.

Заклад міг би допомагати і діткам з інвалідністю, і їхнім батькам. Перші мали б змогу спілкуватися, навчатися та опанувати нескладну професію; другі могли б залишити дитину на декілька годин і зайнятися пошуками роботи.

«Поки є бабуся, то вона сидить з моїм сином, а коли бабусі не буде, то я дуже зацікавлена щоб цей центр відкрився, куди я зможу привести свою дитину, а ввечері забрати і ходити на роботу і заробляти гроші» — розповіла одна з мам.

Три роки тому ГО «Родина» взяла в оренду це приміщення у територіальної громади міста, але досі тут немає тепла, води і струму; в навчальних класах немає підлоги, зате повно сміття і навіть тушок мертвих тварин. Батьки зверталися за допомогою і до депутатів, і до меценатів — марно.

Kyiv Media

«У всіх одне питання — це оренда комунальної власності і ми зробимо вам ремонт, а вас звідси виженуть і приміщення з ремонтом заберуть. Мовляв, ми би залюбки зробили ремонт, але якби це було ваше, викуплене приміщення… а викупити —  це для нас ще кільканадцять мільйонів гривень» — розповідає членкиня правління ГО «Родина» Олександра Посівнич.

У 2018 році ГО «Родина» подалася на проект громадського бюджету, аби зробити ремонт інженерних комунікацій: місто таки виділило на це мільйон чотириста тисяч гривень; ще частину грошей назбирали батьки дітей і громада району. Але грошей все одно не вистачає: потрібно ще 300 тисяч гривень, аби почати ремонт.

«Ми б дуже хотіли, щоб все це було відкрито і почуто міською владою, людьми, які можуть допомогти нам в цьому проекті і у відкритті центру» — розповідають батьки.

Редакція програми «Київ.Тижневик» також звернулася до меценатів та у благодійні фонди, але відповіді про допомогу поки не отримала — всіх відлякує короткотермінова оренда приміщення.

Зауважимо: за даними Департаменту соціальної політики КМДА, в Києві налічується майже 11 000 дітей з інвалідністю. 28 спеціалізованих шкіл-інтернатів щороку випускають в середньому 250 випускників і тільки 3% з них отримують професійну освіту і працевлаштовуються.

Фото: скріншот