Учені з Головної астрономічної обсерваторії Національної академії наук України заявили, що не раз помічали над Києвом і областю непізнані летючі об'єкти. З'явилось тому розумне пояснення. А один із вчених-авторів дослідження тепер виправдовується.

Про цю історію ми писали у минулому матеріалі, опираючись на спостереження українських дослідників.

У своїй статті три українські вчені (Жиляєв, Петухов та Решетник) докладно описали конкретні типи НЛО, до прикладу, “космічні” — об’єкти, що світяться і здається яскравішим на фоні неба. Також “фантомні” — об’єкти з абсолютно чорним тілом, яке поглинає випромінювання. Згідно з дослідженнями, були зафіксовані як “самотні об’єкти, так і групи НЛО”.  Для спостережень дослідники використовували дві метеостанції, встановлені в Києві та в селі Винарівка, що на півдні Київської області. Відстань між станціями 120 км.

Дослідники не висувають гіпотез, чим саме були ці об’єкти, але публікують картинки з темними цятками, окремо згадуючи їхню неймовірну швидкість. За оцінками вчених, розмір об’єктів від 3 до 12 метрів, а швидкість — до 15 км/с. «Ми бачимо їх усюди. Ми бачимо велику кількість об’єктів, природа яких незрозуміла», — пишуть вчені у своїй статті.

Стаття була опублікувана англійською мовою 25 серпня в базі пріпрентів arXiv. На їхню публікацію звернуло увагу англомовне видання VICE. Видання докладно дослідило та описало статтю «Неопізнані повітряні явища І. Спостереження за подіями». Публікацію довелось оновити 13-го вересня: в оригінальній версії цієї статті говорилося, що дослідження в Києві було спільним дослідженням Пентагону та NASA. “Це не так. VICE виправили цю історію та шкодують про цю помилку”, – пише видання.

У коментарі dev.ua один із вчених, який зазначений автором статті – кандидат фізико-математичних наук, доцент КНУ ім. Шевченка Володимир Решетник, виправдовується. Мовляв, у статті йшлось про метеороїди, а НЛО уже додумали люди:

“Моя точка зору, що ми бачимо дуже цікаві об’єкти: метеороїди, що проходять поблизу Землі (досить близько, щоб їх помітити). Людському мозку властиво домальовувати картинку, яку він спостерігає”, — наголосив він. Хоча в самій статті вказані усі картинки – без домальовувань.

Прокоментував дослідження своїх колег інший вчений з НАН, який не фігурує в числі авторів публікації:

“Там абсолютно заурядні спостереження, вони працювали на надкоротких затворних затримках і поспостерігали метеороїди на більш низьких висотах, ніж зазвичай. А темні об’єкти — то пил, комахи і далекі птахи“, – каже Олексій Парновський, старший науковий співробітник Інституту космічних досліджень НАН, спеціаліст з дистанційних аерокосмічних досліджень.

Фото: Відкриті джерела