Для відновлення трудового стажу необхідно йти до Пенсійного фонду або ж до суду.

У разі втрати Пенсійним фондом документів про трудовий стаж, людина може залишитися без частини пенсій. Про те, як відновити втрачені документи та куди звертатися розповів ексміністр соцполітики України Павло Розенко в ефірі програми “Київ. Newsroom” на телеканалі “Київ”.

За його словами, мова йде не про трудовий стаж, а саме про страховий стаж, на основі якого і вираховується пенсія.

«У нас сьогодні не існує такого поняття як трудовий стаж. Ми говоримо тільки про страховий стаж, тобто час, коли людина не просто працювала і була оформлена на роботі, а коли людина або роботодавець при цьому сплачували страхові внески в Пенсійний фонд. Лише цей стаж є легальним і може бути зарахованим для нарахування пенсій. Бувають випадки, коли у Пенсійному фонді відсутня ця інформація за різних причин, але цей стаж є. Наприклад, людина працювала на нині окупованих територіях. Або «загубився» стаж за період до 2002-го та 2004-го року. Тому що з 2004-го в Україні запрацювала електронна система обліку страхового стажу і весь стаж почав існувати в електронному вигляді», – зазначив Розенко.

Він зауважив, що у разі виявлення «нестачі» необхідно звернутися до Пенсійного фонду, який має повноваження робити запити до роботодавців або їх наступників. Якщо підприємства ліквідовані та знайти бухгалтерські документи не можливо, то єдиний варіант – звернутися до суду. Як правило в таких ситуаціях, за словами Розенко, суд приймає рішення на користь громадянина. Адже запис у трудовій книжці не може бути підтвердженням страхового стажу.

“Зрозумійте одне, працівник пенсійного фонду повинен мати підстави, щоб відновити цей стаж. Просто на основі слів заявника, при великій повазі просто вони не можуть цього зробити”, – наголосив ексміністр.

Він також зазначив, що судові витрати за таку справу будуть незначними та платника буде обирати суд.

Фото: Фейсбук