Кінофестиваль пройде в онлайн-форматі, тому стрічки можна буде переглянути безкоштовно.

З 8 до 17 січня відбудеться 20-й фестиваль «Нове британське кіно». Повідомляють організатори фестивалю.

Подія вперше пройде в онлайн-форматі. Колекція фільмів, що отримала назву «Сходження зірки», представить добірку повнометражних дебютів провідних режисерів сучасної Великої Британії.

Фільми демонструють розвиток новітнього британського кінематографа та творчого бачення авторів, відзначених світовими кінопреміями.

В програмі кінофестивалю:

«Леді Макбет», Вільям Олдройд

У центрі сюжету романтичної драми Вільяма Олдройда «Леді Макбет» – нелегкий життєвий шлях молодої англійки XIX століття, яку принизливе ставлення членів сім’ї її чоловіка штовхають на злочин. Стрічку відзначили Призами ФІПРЕССІ Міжнародного кінофестивалю в Сан-Себастьяні 2016 та Європейської кіноакадемії 2017.

«Воїн», Азіф Кападіа

Драма «Воїн» режисера Азіфа Кападіа, відзначена BAFTA як  найвидатніший британський фільм у 2003 році. Це стрічка про колишнього начальника охорони у жорстокого землевласника, який вирішив відмовитись від насильства. Але це рішення не влаштувало його господаря.

«Житловий комплекс “Ред Роуд”», Андреа Арнольд

«Житловий комплекс “Ред Роуд”» розповідає історію операторки камер спостереження Джекі. На її моніторі з’явився чоловік, якого вона не хотіла побачити знову і тепер змушена з ним зустрітись. Стрічка була відзначена призом журі Каннського кінофестивалю у 2006 році.

«Тиранозавр», Педді Консідайн

«Тиранозавра» написав і зняв відомий актор Педді Консідайн, відзначений BAFTA за видатний дебют у 2012 році. Це драма про немолодих Джозефа та Ханну, які симпатизують один одному, але обидвоє ховають «скелетів у шафах».

«Субмарина», Річард Айоаді

Романтична трагікомедія Річарда Айоаді «Субмарина» – це історія Олівера Тейта, 15-річного підлітка. Головні цілі хлопця: втратити цноту до 16-го дня народження та зберегти шлюб батьків. Сценарій стрічки було відзначено премією British Independent Film Awards

«Звір», Майкл Пірс

Головна героїня Молл зустрічає своє перше кохання в неспокійний час – островом, на якому вона живе, нишпорить серійний вбивця. Паскаль з’являється нізвідки та стає для Молл втіленням свободи. Але щастя Молл не дає спокою її сім’ї та мешканцям острова: вони підозрюють Паскаля у причетності до вбивств. Стрічка отримала BAFTA за найкращий дебют режисера і продюсера в 2019 році.

«Земля божа», Френсіс Лі

Картину Френсіса Лі називають «британською “Горбатою горою”» за пронизливість і тонкий психологізм. «Земля божа» була номінована на премію Teddy за висвітлення ЛГБТ-теми в кіно на Берлінале 2017 та отримала нагороду за режисуру в конкурсі World Cinema на Санденсі 2017.

«Самозванець», Барт Лейтон

«Самозванець» Барта Лейтона про молодого француза, котрий переконує техаську родину, що він — їхній 16-річний син, який безслідно зник три роки тому. Фільм відзначено Преміями BAFTA за найкращий дебют режисера, сценариста та продюсера в 2013 році.

«Нічний шоппінг», Сол Метштайн

За сюжетом четверо друзів Шон, Вінсент, Ленні та Джоді працюють в нічну зміну, а у вільний час зависають у кафе. Здавалося б, жодних перспектив змін, та одного разу компанія стає свідками божевільних подій.

Колекція короткометражок – номінантів премії BAFTA 2020

За традицією фестиваль «Нове британське кіно» також презентує глядачам добірку найкращих короткометражних стрічок за версією Британської кіноакадемії. «BAFTA Shorts 2020» ­– колекція для шанувальників короткого метра, що охоплює все розмаїття жанрів і тем.

Цього року кураторами програми стали британський кінокритик Ієн Хейдн Сміт (Ian Haydn Smith), автор книг про кіно та редактор Curzon Magazine та BFI Filmmakers Magazine, а також Ілля Дядик, програмний директор  «Артхаус Трафік».

Стрічки з програми фестивалю можна буде переглянути з 8 до 17 січня на сайті безкоштовно.

Фото: прес-служба