Всього в ньому 64 терміни, які розбиті на 5 тематичних розділів.

Апарат РНБО України розробив короткий словник (глосарій), який рекомендовано використовувати у зв’язку з тимчасовою окупацією Росією Криму і окремих районів Донецької та Луганської областей. Про це повідомляє прес-служба.

Повідомляється, що його розроблено для «протидії російським агресивним зовнішньополітичним інформаційним стратегіям».

«З метою деструктивного інформаційного впливу, маніпуляцій суспільною думкою російські спецслужби інфільтрують в український і світовий інформаційний простір назви, терміни та словосполучення, за допомогою яких намагаються легітимізувати псевдодержавні утворення на Сході України, спробу анексії Криму, просувати російські пропагандистські стратегії» — йдеться в повідомленні РНБО.

Перелік назв, термінів та словосполучень зі словника рекомендовано для використання органами державної влади та місцевого самоврядування, дипломатичними
представництвами України, засобами масової інформації.

Словник представлено в формі електронної таблиці. У ньому пʼять розділів: загальна термінологія, терміни, пов’язані з окупацією Криму, терміни, пов’язані з війною на Донбасі та терміни, пов’язані з пропагандою та політикою історичної пам’яті.

У першому стовпчику вказано терміни, які вживає російська пропаганда, в другому — їхні українські відповідники. Наприклад, «київська хунта» — це «український уряд» або «українська держава», «Малоросія» — «Україна«, «Білорусія» — «Білорусь», «Прибалтика» — «країни Балтії», «Велика Вітчизняна війна» — «Друга світова війна» і т.д.

Всього в глосарії поки 64 терміни.

Тим часом, в Україні створили віртуальний музей російської агресії.

Фото: Фейсбук