На початку червня АТ «Мегабанк» було віднесено до категорії неплатоспроможних.

Нацбанк України, зважаючи на пропозицію Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, 21 липня ухвалив рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію АТ “Мегабанк”. Про це повідомляє пресслужба НБУ.

НБУ ухвалив таке рішення, керуючись вимогами статті 15 Закону України “Про Національний банк України”, статті 77 Закону України “Про банки і банківську діяльність”, статті 44 Закону України “Про систему гарантування вкладів фізичних осіб”.

Як ми писали, на початку червня Національний банк України відніс АТ «Мегабанк» до категорії неплатоспроможних.

Причина – неприведення банком своєї діяльності у відповідність із вимогами законодавства, у тому числі нормативно-правових актів НБУ. В НБУ вказують, що проблеми в діяльності банку не були спричинені запровадженням воєнного стану, а «почалися задовго до початку війни».

Найбільший акціонер Мегабанку – Віктор Субботін (60,74%), гендиректор підприємства  “Українські енергетичні машини” (раніше – “Турбоатом”). Частками банку володіють також Європейський банк реконструкції та розвитку (11,29%), уряд Німеччини (11,29%), краматорський бізнесмен і ексрегіонал Максим Єфімов (9,82%), дружина головного акціонера Олена Субботіна (7,8%), Міжнародна фінансова корпорація (4,53%).

Вкладники банку отримають відшкодування від Фонду гарантування вкладів фізичних осіб у повному розмірі, завдяки ухваленому Верховною Радою закону, який встановив 100%-ву гарантію за банківськими депозитами на період воєнного стану.

Фото: Фейсбук