Національний банк України 6 жовтня ухвалив рішення відкликати банківську ліцензію та ліквідувати "Банк Січ", якого було визнано неплатоспроможним на початку серпня.

Про це повідомила пресслужба Національного банку.

Таке рішення було прийнято, взявши до уваги, пропозицію Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.

Рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію АТ “БАНК СІЧ” вступає в силу з 10 жовтня 2022 року.

Як повідомлялось, київська влада заявляла про бажання викупити збанкрутілий банк “Січ” і створити муніципальний банк. У Нацбанку повідомляли що якщо таке станеться, Київ зекономить державі 1,03 млрд грн, але ще повинен відбутися конкурс і голосування депутатів (на що не збиралось голосів): для участі у відкритому конкурсі на купівлю банку необхідно внести 30 млн грн. Якщо столична влада перемогла би у конкурсі, на придбання та капіталізацію банку довелося б витратити 999 млн грн.

Подати заявку кваліфікованими інвесторами конкурсних пропозицій на участь у виведенні з ринку банку  було продовжено до 19 вересня включно. Активами “Банку Січ” за даними Forbes були зацікавилені пʼять покупців: Акордбанк Данила, РВС Банк, Таскомбанк, “Укрпошта” та Київська міськадміністрація.

За даними ЕП Фонд отримав прийшов лише один пакет документів від одного учасника конкурсу у попередньо встановлений термін. Цим учасником був один із українських комерційних банків, при цьому від київської влади Фонд не отримав повний пакет документи.

Правління Нацбанку 9 серпня віднесло “Банк Січ” до категорії неплатоспроможних – банк не виконав вчасно свої зобов’язання перед регулятором за кредитами рефінансу через брак коштів. Після цього Фонд гарантування розпочав виведення “Банку Січ” з ринку та ввів у нього тимчасову адміністрацію. Номінальні власники банку – Олег Баланда (55,6%) та Валерій Раздорожний (31%).

Широкому загалу банк “Січ” відомий як кредитор угоди з приватизації розташованого на Європейській площі столиці готелю “Дніпро”. Тоді, у 2020 році, компанія-переможець конкурсу ТОВ “Смартленд” оформила в банку кредитну лінію на 1,05 млрд грн (готель продали за 1,1 млрд грн).

1 липня 2022 року 15,3 тис українців тримали в банку “Січ” 1,23 млрд грн. Відповідно до законодавства, на період дії воєнного стану держава гарантує виплату 100% сум усіх вкладів населення незалежно від їх розміру.

Фото:Відкриті джерела