Ознаки правопорушення виявили, зокрема, у п'ятьох народних депутатів та судді Конституційного суду.

У Національному агентстві з питань запобігання корупції провели перевірку декларацій публічних службовців й виявили недостовірні дані на понад 370 мільйонів гривень. Про це повідомляє сайт НАЗК з посиланням на коментар заступника голови Романа Сухоставця.

Всього за січень – вересень 2021 року агентство завершило повну перевірку 606 декларацій публічних службовців.

«За результатами перевірки уповноважені особи НАЗК виявили ознаки кримінального правопорушення у 25 деклараціях. Також у деклараціях трьох посадовців виявили ознаки необґрунтованих активів – під час перевірки не встановлено законних джерел походження майна чи коштів на суму понад 1,1 млн гривень», – зазначив Сухоставець.

Ознаки кримінального правопорушення виявили, зокрема, у 5 народних депутатів, судді Конституційного суду, двох суддів вищих судів, голови Державної регуляторної служби та ще дев’яти чиновників.

У декларації колишнього начальника управління Північно-східного офісу Держаудитслужби в Луганській області виявлено ознаки незаконного збагачення.

Також НАЗК виявило ознаки незаконного збагачення в народного депутата, заступника директора ДБР та високопосадовця податкової служби на Харківщині.

Крім того, у 82 деклараціях НАЗК виявило ознаки адміністративного правопорушення (ч. 4 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення). У деклараціях посадовці вказали недостовірні відомості на суму від 100 до 500 прожиткових мінімумів (від 227 тис. грн до 1,1 млн грн).

Загалом, у НАЗК розпочали повну перевірку 1220 декларацій.

За посиланням можна побачити повний список декларацій, що перебувають на розгляді НАЗК.

Раніше НАЗК виявило правопорушення у звітах партій «Слуга народу», «Перемога Пальчевського» та інших.

Фото: Фейсбук