Від початку року агентство перевірило 352 звіти політичних партій.

Національне агентство з попередження корупції (НАЗК) за 9 місяців роботи у напрямку запобігання політичній корупції виявило ознаки 30 кримінальних порушень у звітах партій і склало 232 протоколи про адміністративні правопорушення. Про це повідомляє прес-служба.

З травня НАЗК приймає всі звіти партій за всі квартали 2021 року лише в електронному вигляді через Реєстр звітів POLITDATA. У ньому зареєструвалися лише 123 партії з 365, але серед них усі партії, які представлені у Верховній Раді.

Від початку року НАЗК перевірило 352 звіти політичних партій та затвердило відповідні висновки.

За результатами перевірок НАЗК склало 232 протоколи про адміністративні правопорушення. Серед порушників — такі партії, як «Слуга народу», «Перемога Пальчевського», «Радикальна партія Олега Ляшка», «Демократична сокира», «Блок Вілкула «Українська перспектива», «Блок Кернеса — Успішний Харків».

Повідомляється, що звіти подають мало партій, бо в кінці березня 2020 року Рада дозволила партіям не подавати фінзвіти до завершення «заходів щодо запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби». У політсил є 40 днів на подачу після закінчення карантину, за умови, що його не продовжать (станом на 21 жовтня — до 9 лютого 2022 року).

При цьому формально партії не порушують жодних законів, але ігнорують усі принципи прозорості, наголошують в «Чесно». Загалом партії не повідомили, на що витратили 1,5 мільярда гривень, отриманих з держбюджету.

Попри відсутність звітів, у проекті бюджету-2022 на фінансування партій передбачили рекордні 886 мільйонів гривень.

Повідомляється кількість партій, які подають фінансові звіти, системно зменшується ще з початку 2020 року.

Якщо звіти за перший квартал 2020 року подала 251 партія, то за перший квартал цього року – 75, а за другий квартал – лише 28, або 7,4% від загальної кількості зареєстрованих в Україні політсил (близько 380).

Фото: Фейсбук