У крові майора, що здійснив наїзд, виявили 2,9 проміле алкоголю. Він випив щонайменше одну пляшку горілки. Ймовірно він святкував своє нове призначення.

Мати 23-річної Олександри, Галина Гуй, досі не може повірити, що цей жах стався саме з її донькою, розповідає “5 канал”.

“У тяжкому стані, тому що одну ніжку їй відрізали, а за другу йде боротьба. Не знаємо, скільки вона буде продовжуватися… (Олександра – прим. ред.) мріяла бути хорошим лікарем, закінчила Богомольця, вона добре вчилася”, – розповіла пані Галина.

Крім Олександри, в родині священика з Кіровоградщини ще троє дітей. Один із них – військовий, який нині терміново повертається з Донбасу до київського шпиталю. Сюди Олександру доправили напередодні ввечері після ампутації ноги в одній з київських лікарень.

“Вона мріяла бути лікарем, мабуть, змалечку. Надзвичайно добре вчилася. Дуже розумна. У військову академію мріяла вступити, вступила. Мріяла бути анестезіологом”, – розказала подруга Олександри Марія Кочерга.

Коли майор у нетверезому стані здійснив наїзд на дівчат, ті поверталися до військової частини за формою. Сам чоловік чинив опір правоохоронцям, не хотів проходити тест на вміст алкоголю в крові. Як з’ясувалося згодом – недарма.

Заступник військового прокурора київського гарнізону, старший лейтенант юстиції Іван Шнуренко розказав, що майор перебував у стані алкогольного сп’яніння, в його крові виявили 2,9 проміле. Зараз йому повідомили про підозру у скоєнні кримінального правопорушення частини 2 статті 286 КПК та вручили клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Галина Ніколін
Тетяна Ніколаєва
Олександра Гуй, яка найбільше постраждала в наїзді

Людмила, мати ще однієї курсантки, на яку було здійснено наїзд, Тетяни, розказала, що її донька восени мала почати навчання в академії. Тетяні також не вдалося врятувати ногу. А коли її перевели з реанімації до палати, вона розказала матері, що спершу вони сприймали спробу чоловіка напідпитку наїхати на юрбу студентів за жарт.

“Діти кажуть, що вони так гарно відсвяткували. Розказала, що була одна спроба наїхати на цих дітей – вони відскочили на сходи. Потім була друга спроба наїхати на цих дітей. І на третій раз таки вдалося – я не знаю, що в голові було в тієї людини!” – розказала вона.

46-річний майор Володимир Холодний

А от самі курсанти коледжу про трагедію говорять неохоче. “Я чисто по-людськи не буду розмовляти. Вибачте, але ситуація важка”, – сказав один із них. А на уточнювальне запитання про те, чи був цей чоловік їхнім викладачем, відповів, що “не знає”.

Горе-водієм виявився 46-річний офіцер одного з управлінь академії – майор Володимир Холодний. Авто зареєстроване на дружину і в базі державних реєстрів перебувало в розшуку. Днями Холодного призначили керівником курсу, де мали би вчитися Олександра, Галина та Тетяна.

“Я приношу співчуття батькам. Тому що не змогли зберегти здоров’я їхніх дітей. І мені соромно як керівнику, що я за гарними службовими рекомендаціями, за відзнаками за участь в АТО не зміг розгледіти справжнє обличчя військовослужбовця”, – сказав начальник Української військово-медичної академії Валерій Савицький. На питання про пияцтво на території військової частини полковник відповідати не став.

Батьки потерпілих кажуть – від академії жодної підтримки не отримали. А про те, що доньці ампутували ногу, дізналися після дзвінка друга Олександри. Збір коштів на реабілітацію всіх трьох дівчат тепер оголосили волонтери.

Мати потерпілої Олександри Людмила Ніколаєва розказала, що їй неважливо, чи посадять того, хто це зробив, чи ні, адже це не поверне ногу дівчині.

“Правосуддя має восторжествувати. Якщо так буде продовжуватися – що хто хоче нап’ється і буде їздити по людях… це ж не годиться. Треба, щоб людину покарали”, – сказав батько потерпілої Микола Гуй.

Допомога дівчатам на реабілітацію:

Картка ПриватБанку: 5168 7456 0514 9878 Воронкова Наталія