Російський опозиційний політик Олексій Навальний слідом за письменником Борисом Акуніним прогнозує розпад сучасної Росії через суспільно-політичну кризу, спричинену війною проти України.

У своєму виступі в суді він розкритикував узурпацію влади корупційним оточенням російського президента Владіміра Путіна та дедалі більше збідніння населення, пише російське опозиційне видання Медиазона.

Повна цитата Навального:

“Наслідком всього цього буде розвал, розпад нашої країни (Росії – ред.). Звучить дикувато. Але словосполучення “російсько-українська війна” теж звучить дикувато. Я ось у цій залі казав, коли починався процес, що всі, хто вважає, що буде війна – вони божевільні. Мантра про розпад нашої країни стає дедалі більш вірогідною.

Там просто група знавіснілих божевільніх дідів. Їм не шкода нікого і нічого. Та й уже насамкінець їм не шкода нашої країни. Їхня батьківщина – швейцарські рахунки. І як би патріотизм не завертали – це міф. Обов’язок кожної людини зараз – боротися з війною”.

Раніше письменник Борис Акунін у великому інтерв’ю журналісту Юрію Дудю сказав, що розпад Росії неминучий.

Повна цитата Акуніна:

«Думаю, що в результаті путінського правління розпад Росії практично неминучий. Коли Володін казав, що не буде Путіна – не буде Росії, він навіть не уявляв, наскільки був правий. Таким великим різнорідним державам як Росія складно. Одна справа – Чечня, інша – Якутія, третя – Санкт-Петербург, це зовсім різне життя, інша ментальність, інші традиції, все різне.

Така країна може існувати у двох режимах. Перший – коли все управляється з жорсткою вертикаллю з центру, все вирішується нагорі, а якщо трохи що – туди вирушає жорстка сила, щоб нічого не сталося. І другий спосіб – коли країна перетворюється на Сполучені Штати Росії, коли всі основні питання вирішує місцеве населення, як їм жити, а за центром залишаються деякі об’єднуючі функції – оборона, безпека, фінансова політика, великі національні проекти.

Будь-які спроби знайти щось посередині призводить до того, що країна починається розвалюватися. Припустимо, приходить до влади демократичний уряд, на кшталт Бориса Єльцина. Країна починає розпадатися на шматки, бо страху більше немає, усюди є місцеві царьки і хани, які центру більше не бояться, починається сепаратистський рух звідусіль, відбуваються ексцеси. З Москви дивитися на це неможливо, хочеться послати туди війська і навести там лад, і починається чеченська війна.

Щоб перемогти у чеченській війні, коли ліберальна преса каже правду, що у вас руки по лікоть у крові, треба затикати рот пресі, потрібна сильна рука. І виходить нова спіраль. А перед цим слід розігнати парламент. Тому що в такій країні не може бути двовладдя. Ця країна може бути лише вертикальною. І далі одне йде за іншим. Виявляється, що заради стабільності, заради збереження структури потрібно знищити всі свободи, встановити стабільну владу – монархію чи диктатуру, і ось це відбувається.

Коли стрижень розпадається, коли пропадає страх, пропадає насильство, що утримує це разом – все розвалюється. Коли закінчиться Путін, а він наблизив цей момент українською авантюрою, це все почне розвалюватися, це неминуче. Це обов’язково станеться».

Фото: Фейсбук