Організм людини, яка перехворіла на COVID-19, може виробляти широкий спектр антитіл протягом 6 місяців після повного одужання.

Проте деякі антитіла, які виробляє організм після COVID-19 вражають здорові органи і тканини пацієнта, а також можуть спричинити аутоімунне захворювання. Про це свідчать дані дослідження у журналі Journal of Translational Medicine.

Так, науковці з медичного центру Седарс-Сінай у США встановили, що люди, які раніше заразилися SARS-CoV-2, мають широкий спектр антитіл протягом пів року після одужання. Для дослідження науковці порівняли зразки крові 177 медичних працівників, які перехворіли на COVID-19, зі зразками, взятими у здорових людей раніше. Вони також робили висновки на основі симптомів, про які повідомляли учасники протягом 6 місяців після одужання.

За результатами дослідження, у всіх учасників був підвищений рівень аутоантитіл, які можуть викликати хронічне запалення, ушкодження суглобів, шкіри, нервової системи тощо. При цьому високий рівень аутоантитіл був також у пацієнтів, які легко чи безсимптомно перенесли хворобу.

Крім того, вчені дослідили взаємозв’язок між статтю та імунною відповіддю учасників. Вони зафіксували більше аутоантитіл у чоловіків, оскільки ті переносять ковід важче, ніж жінки. Водночас захворювання, при яких імунна система атакує власні здорові клітини (наприклад, вовчак і ревматоїдний артрит) зазвичай частіше вражають жінок, ніж чоловіків.

Нагадаємо, нещодавно науковці пояснили, як COVID-19 вражає органи людини.

Фото: pixabay