За словами чоловіка, «покаяння» Онопрієнка йому «запам'яталося».

Натоятель Києво-Печерської лаври, архієрей УПЦ Московського патріархату Павло (справжнє ім’я — Петро Дмитрович Лебідь) не повідомив правоохоронцям про серійного маніяка Анатолія Онопрієнка, який приходив у церкву з «покаянням». Про це Павло розповів в інтерв’ю Оксані Марченко, підсанкційній дружині депутата ОПЗЖ Віктора Медведчука.

Коли саме Онопрієнко прийшов до нього на сповідь, Павло не уточнив. Про цю історію він розповів у відповідь на питання Марченко про «приклади значимих примирень і покаянь»; на її уточнення він підтвердив, що це було до затримання маніяка.

«Пам’ятаєте, була така людина, яка убила 56 людей? Вона вже померла. Він прийшов до мене на сповідь у церкві в Нововолинську і каже: «Я убив». Я кажу: «Ну, усвідом». Він: «Заявляй на мене, іди у міліцію». Я кажу: «Я не дільничний, щоб заявляти на вас. Моя мета — привести вас до покаяння, і не робіть більше нікому зла. Якщо ви піднімете руку ще на кого-небудь, вас упіймають без мене» — розповів Павло.

Імені Анатолія Онопрієнка він при цьому не назвав, але розповідь супроводжувалася кадрами з обличчям саме цього убивці.

Павло додав, що тоді «відпустив убивці його гріхи», але «не дозволив причащання». Після цього Онопрієнко продовжив напади на людей.

«І коли він тягнув 25-річну дівчину за будинок, тримаючи ніж біля шиї, і коли його взяли, він сказав на суді: «Павло говорив, що якщо я зроблю ще вбивства, то попадуся. Оце (покаяння – ред.) мені в житті запам’яталося», — розповів Павло.

Зауважимо, що інтерв’ю Оксані Марченко Павло дав для її авторського фільму «Паломниця». У попередніх серіях цього фільму Марченко відвідувала зачинені для «звичайних» відвідувачів дальні печери Києво-Печерської лаври. Там їй показали відра з муміфікованими головами померлих людей, яких УПЦ МП вважає святими. До одного з черепів Марченко приклалася губами зі словами «Дивовижно пахне».

Марченко цілує череп померлої людини

В іншому епізоді, щоб звільнити прохід для Марченко і боксера Усика в одну з печер, працівники лаври відсунули труну з останками Нестора Літописця. Всередині печери Марченко побачила якийсь предмет і взяла його в руки.

«Це гвіздок?…. ой, це кісточка, кісточка!» — здивовано сказала дружина Медведчука.

Також зауважимо, що в фільмі «Паломниця» знявся українофоб і пропагандист, ведучий російського ТБ Дмитро Корчєвніков, колишня соратниця Януковича Ганна Герман, боксер Олександр Усик, який не визнає окупацію Криму та інші.

Зауважимо, Анатолій Онопрієнко (1959-2013) – серійний убивця, уродженець Житомирщини, який, за доведеними епізодами, убив щонайменше 52 людини з 1989 по 1996 роки.

Фото: скріншотu Youtube