Теж саме робили і інші священнослужителі.

Доки в Києво-Печерській лаврі (входить до УПЦ Московського патріархату) горіла майстерня з розпису ікон, настоятель храму Павло (Петро Дмитрович Лебідь) намагався заважати зйомці, яку вели журналісти. Відеодоказ наводять Телеграм-канали.

Побачивши чоловіка, який вів зйомку, Паша-Мерседес підійшов до нього і сказав вийти за ворота.

Інший священнослужитель, який також заважав зйомці, начебто навіть відібрав у оператора телефон.

«Якось не по-християнські. Неадекватний піп із Лаври напав на журналістів Магнолії-ТВ і відібрав телефон» — йдеться в дописі.

Нагадаємо, за даними ДСНС, пожежа виникла 0 13:45 у Печерському районі по вул. Лаврська, 9-21 на території Києво-Печерської Лаври в двоповерховій будівлі корпусу №68 на другому поверсі, де розташована майстерня по розпису ікон. Троє людей постраждали, один із постраждалих вистрибнув із вікна.

Причину пожежі встановлює поліція.

ДОПОВНЕНО о 18:10.

Журналісти оприлюднили повне відео. На ньому видно, що чоловіки в рясі відібрали телефон.

Намісник Лаври, що стояв поруч, митрополит Павло наказав своєму підлеглому “нічого не віддавати”. «Видали все, а потім віддай», — наказав він ченцю.

Він також додав, щоб той “дав йому по голові”.

Звертаючись до журналіста, настоятель Лаври заявив, що той не має права вести зйомку, адже його “сюди не запрошували”. Конфлікт тривав кілька хвилин.

Як видно з відео, до знімальної групи “Магнолія-ТВ” підійшов чоловік у рясі (пізніше він назвався отцем Арсенієм – ред.), сказав не знімати у Лаврі і силою забрав у журналіста телефон.

Після цього отець Арсеній пішов до групи інших представників духівництва, серед яких був і скандально відомий настоятель Лаври Павло.

Журналіст рушив слідом і просив віддати телефон, додавши, що він виконує професійні обов’язки – веде прямий ефір, а це його обладнання. Він також заявив, що викличе поліцію.

“Не віддавай нічого. Вичеркни – тоді віддай. Вас приглавив хто-то? Я вас пригласив? Какая (надзвичайна подія – ред.)? Ви помогли? Ви помогли заливати? Нінада, нічого не давай. Всьо. З богом”, – каже владика Павло.

Пізніше отець Арсеній запропонув відійти в сторону, мовляв, там віддасть телефон. Він вимагав у журналіста стерти відео на телефоні, а в оператора перестати знімати і також видалити відео з камери.

На цьому відео обривається.

Такі дії представників церкви є перешкоджанням законній професійній діяльності журналістів. За це передбачена кримінальна відповідальність (стаття 171 ККУ).

Зокрема, незаконне вилучення зібраних, підготовлених журналістом матеріалів і технічних засобів, якими він користується у зв’язку із своєю професійною діяльністю, і будь-яке інше умисне перешкоджання здійсненню журналістом законної професійної діяльності – карається штрафом до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до 6 місяців, або обмеженням волі на строк до 3 років.

Митрополит УПЦ МП Павло Лебідь очолює Лавру понад 20 років. За цей час ієрарх неодноразово потрапляв у гучні скандали, сварився з журналістами, порушував дорожні правила на подарованому Mercedes і був депутатом Київради від Партії регіонів.

Фото: Фейсбук