До цього фірма депутата Бондара щонайменше 5 разів отримувала відмови.

Державна архітектурно-будівельна інспекція України 3 вересня видала ТОВ «Будінформ» дві нові відмови у видачі дозволу на будівництво житлового будинку з офісними приміщеннями та автостоянкою на вул. Мечникова, 7-Б у Печерському районі м. Києва. Про це повідомляють «Наші Гроші» з посиланням на дані Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва (ЄДЕССБ).

Підставою відмов стала невідповідність поданих документів вимогам законодавства, а саме: додану до заяви документацію відскановано з порушенням вимог пп. 2, 3, 4 п. 10 розділу «Вимоги до форматів електронних документів, що завантажуються до Електронної системи» Порядку проведення експериментального проекту щодо запровадження першої черги ЄДЕССБ, затвердженого постановою Кабміну від 1 липня 2020 року № 559, що унеможливлює встановлення її оригінальності, цілісності та загальної відповідності вимогам будівельних норм, стандартів і правил, що встановлені для проектно-конструкторської документації, а також оформлення договорів та наказових і розпорядчих документів. Ці вимоги, зокрема, передбачають, що будь-який текст на всіх відсканованих зображеннях повинен бути розбірливим.

Видання зазначає, що компанія другий рік безуспішно намагається отримати дозвіл на будівництво: отримала щонайменше по п’ять відмов у 2020-му, і у 2021-му роках. Серед причин, які вказувала ДАБІ – втрата чинності містобудівних умов та обмежень від 2010 року, проектування поза межами ділянки, недотримання вимог щодо забезпечення жильців комплексу достатньою кількістю машиномісць і прибудинкових майданчиків і т.д.

При цьому «Будінформ» у серпні 2018 року отримував дозвіл на будівництво житлового будинку на вул. Мечникова, 7-Б. Однак, 15 жовтня 2019 року суд першої інстанції визнав його протиправним та скасував. А 24 грудня того ж року апеляція залишила це рішення без змін.

Тоді ж у 2019 році закінчився договір оренди ділянки площею 0,22 га на вул. Мечникова, 7-Б між Київрадою і ТОВ «Будінформ». 14 листопада 2019 року Київрада проголосувала за відмову у поновленні оренди ділянки. А 21 лютого 2020 року суд скасував вказане рішення Київради і визнав оренду поновленою. 3 червня того ж року Північний апеляційний госпсуд залишив це рішення без змін.

Видання зазначає, що вказана ділянка – «це, по суті, схил Кловського яру над Олександрівською лікарнею».

«Будінформ» планує збудувати там 34-поверховий житловий комплекс. Сам забудовник переконує, що проект містить 18 поверхів. Ця цифра перевищує дозволену для Центральної планувальної зони столиці висоту не вище 27 метрів (9 поверхів).

За фактом зловживання повноваженнями посадовими особами ТОВ «Будінформ» під час будівництва багатоповерхового будинку по вул. Мечникова, 7-Б порушено кримінальне провадження, яке розслідує Головне слідче управління Нацполіції.

Власниками ТОВ «Будінформ» є Лариса Дерев’янко та Віктор Бондар, народний депутат, співголова депутатської групи «За майбутнє». Керівником фірми є Олександр Падалка, який у 2015 році безуспішно балотувався до Київради від партії «Відродження».

Зауважимо, що з 15 вересня ДАБІ ліквідовано — замість неї з’явилася ДІАМ. Перед цією датою ДАБІ також видала дозвіл на забудову території Національного авіаційного університету. 

Фото: Фейсбук