Усі ці тимчасові споруди планують демонтувати.

Про це повідомили в програмі «Київ. NewsRoom» телеканалу «Київ».

Олексій Кулеба, перший заступник голови КМДА з питань здійснення самоврядних повноважень, розповів, що наразі в столиці є близько 2 500 МАФів, які встановлені без відповідної дозвільної документації.

«Сьогодні, 27 квітня, у Дніпровському районі столиці проходить демонтаж однієї локації, де є накопичення тимчасових споруд, які встановлені без відповідної документації. Ми постійно попереджуємо власників таких споруд щодо демонтажів. Спочатку приходить інспектор, який виносить припис на споруду. Підприємець має протягом 3 днів надати документи до Департаменту міського благоустрою. Якщо ж він цього не робить, то це вже причина для подальшого доручення Департаменту на демонтаж споруди. Тільки після цього відбувається вже сама подія демонтажу. Як правило, підприємці реагують на приписи та доручення й вивозять свій товар, адже розуміють, що в будь-якому випадку демонтаж відбудеться. Але на таких крупних локаціях, як сьогодні в Дніпровському районі, на жаль, підприємці вирішують чинити опір», – пояснив Олексій Кулеба.

За словами заступника голови КМДА, ті люди, які сьогодні почали сутички під час демонтажу МАФів – не представники дрібного бізнесу, які не мають змоги вести свою діяльність, а добре організовані групи осіб, які чинять опір і правоохоронним органам, і комунальним службам, яким вдається зробити свою роботу тільки за допомогою поліціянтів.

Водночас Олексій Кулеба нагадав і про випадки, коли комунальникам погрожували за демонтажі МАФів. Ці ситуація теж вирішують у поліції.

«У людей, МАФи яких демонтують сьогодні, є документи, які показують, що ці споруди є їхньою власністю. За їхніми документами – це не тимчасові споруди, а нерухомість. Ми не сприймаємо ці споруди як нерухомість. Якщо бачимо, що це МАФ, а також знаємо, що тут немає земельної ділянки, виділеної для нерухомості, немає адреси, яка видається Департаментом архітектури, то, зрозуміло, що це звичайні тимчасові споруди. Ніяких ознак нерухомості тут немає», – наголосив Олексій Кулеба.

Окрім цього, заступник голови КМДА пояснив, як діяти підприємцям після демонтажу.

«Підприємці можуть, як і кожен громадянин нашої країни, звернутися до суду. У суді ми вже будемо з’ясовувати всі факти та обставини даного конфлікту. Я не знаю точної цифри, але здебільшого суди стають на бік міської влади, адже всі факти доводять, що це звичайна тимчасова споруда, а не нерухомість», – зазначив Олексій Кулеба.

Також заступник голови КМДА розповів, що міська влада та комунальні служби мають декілька критеріїв, за якими визначають чергу демонтажів.

«Насамперед – це скарги від жителів або скарги, зафіксовані інспекторами щодо сміття чи незаконного встановлення об’єктів. Ми маємо скарги відпрацювати оперативно. Водночас ми маємо інформацію щодо вже наявних незаконних МАФів. Їх ми відпрацьовуємо в режимі актуальності. Якщо казати про цю локацію на Дніпровському районі, то вона існує вже давно. Ми декілька разів уже туди виїжджали й починали демонтажні роботи, але не могли до кінця завершити через постійний супротив людей. Також ми часто повертаємося до вже відпрацьованих локацій, де МАФи з’являються й після їхнього демонтажу», – пояснив Олексій Кулеба

Нагадаємо, сьогодні, 27 квітня, у провулку між проспектом Соборності та вулицею Регенераторною триває демонтаж незаконних МАФів, у яких торгують різними товарами. У ході демонтажу почалися сутички між правоохоронцями та протестувальниками. Внаслідок штовханини затримали 11 людей.

Фото: фейсбук