Водночас 12 родин із 40 досі не мають права власності на нове житло.

Про це повідомили в програмі «Київ. NewsRoom» телеканалу «Київ».

Марина Писаненко, мешканка будинку на Позняках, де в червні 2020-го стався вибух, розповіла, що сертифікати на нове житло є у всіх 40 постраждалих сімей, але проживає в новій квартирі наразі лише одна родина.

«Моя родина – одна з тих, які отримали сертифікати та право власності на квартиру, однак ми ще не живемо там. Ба більше, з усіх 28 родин, які мають вже право власності, я точно знаю, що живе лише одна сім’я. Та й вони зимували без опалення та були єдиними мешканцями на весь будинок», – зазначила киянка.

Також пані Марина зазначила, що право власності наразі отримали тільки 28 родин, а інші 12 – ще ні. Водночас один із чотирьох будинків, у якому держава виділила помешкання, ще навіть недобудований.

Люди, які вже оформили документи й отримали ключі – роблять ремонт. На кожен квадратний метр міська влада виділяє по 2925 гривень, та кияни кажуть, що цього недостатньо. Відтак, дехто планує продавати надане житло, щоб придбати квартиру на вторинному ринку, з ремонтом.

«Квартири виділили в, напевно, чотирьох комплексах від двох різних забудовників – це ЖК “Лісова казка”, “Дніпровський”, “Кришталеві джерела” та ще один будинок у районі Феофанії, який наразі ще недобудований. На останній будинок отримали сертифікати 6 родин. Тобто на сьогодні найпроблемніше тим 6 родинам, будинок яких ще не звели. Водночас ми не мали права вибору ЖК, нас просто повідомляли вже готовим сертифікатом», – повідомила Марина Писаненко.

За словами пані Марини, зараз усі мешканці з будинку на Позняках, які не мають ще свого нового житла, мешкають у родичів, друзів, або ж у хостелах чи гуртожитках, які організувала Дарницька РДА.

«Дуже хочеться, щоб усі родини вже нарешті отримати документи та матеріальну допомогу на житло, щоб можна було знову спокійно жити», – зазначила Марина Писаненко.

Нагадаємо, будинок на Соломії Крушельницької 1/5, де у червні стався вибух газу, після якого загинули 5 людей, вже демонтують. Раніше мешканці зруйнованого будинку символічно попрощалися зі своїм помешканням, забетонувавши ключі. Також стало відомо, що третина постраждалих ще не мають прав на нове житло.

Наразі відомо, що пошкоджений будинок мають знести до літа цього року.

Фото: facebook