Нині садиба Барбана не має статусу культурної пам'ятки, проте є цінною як об'єкт архітектури.

Як повідомив заступник директора Департаменту містобудування та архітектури Київської міськдержадміністрації Юрій Тацій, нині відновлення садиби Барбана в Києві взято під особливий контроль.

Зокрема, на останньому сесійному засіданні Київради було прийняте рішення про підготовку протокольного доручення Департаменту культурної спадщини щодо вивчення історичної будівлі та підготовки необхідної документації для надання об’єкту охоронного статусу. Це дозволить реставрувати будівлю, відновивши її початковий вигляд.

20 серпня о 5 ранку будівельна техніка знищила будинок Барбана кінця ХІХ століття на вул. Обсерваторній 6, в Києві. Відомо, що роботи на садибі веде ТОВ «Інформаційна група «Агентство столичних повідомлень». Поліція відкрила провадження через самоправство забудовника. РНБО постановила садибу Барбана в Києві відновити.

Kyiv Media

«Попри те, що будівля не має статусу пам’ятки культурної спадщини, всі роботи поряд та в ній мають погоджуватися з Міністерством культури та інформаційної політики, адже садиба знаходиться на території пам’ятки архітектури місцевого значення», – нагадав Юрій Тацій.

Сама садиба була зведена наприкінці ХІХ століття на замовлення титулярного радника Олександра Барбана, потім в ній жили дворянин Іван Гореславський та провізор В’ячеслав Геращеневський. Революція перетворила будівлю на оселище родини голови Комітету у справах мистецтв при Раднаркомі УРСР драматурга Олександра Корнійчука. Пізніше у різні роки в садибі розміщувалась лікарня, редакція журналу «Культура і життя» та інші установи.

Фото: Фейсбук