Сквер розташований навпроти Софійського собору.

Про це повідомили на офіційному порталі КМДА.

У відкритті скверу взяли участь міський голова Києва Віталій Кличко, заступник голови Сейму Литовської Республіки Йонас Ярутіс, депутат Сейму Литовської Республіки Емануеліс Зінгеріс, міністр оборони краю Литовської Республіки Арвідас Анушаускас, Надзвичайний і Повноважний Посол Литовської Республіки в Україні Вальдемарас Сарапінас та представники литовської діаспори.

«Сьогодні ми відкриваємо після оновлення чергову зелену зону в центрі Києва – Литовський сквер. Хоч сквер і невеликий за своєю площею, проте він особливий своїм розташуванням, адже знаходиться навпроти Софійського собору. Працювали над концепцією оновлення скверу спільно із литовськими архітекторами. Центральним елементом зеленої зони стала дерев’яна лава-тераса, яка формами нагадує бурштин або литовські дюни на узбережжі Балтійського моря. Лава має декоративне вечірнє підсвічування», – зазначив мер столиці.

Під час капремонту у сквері також оновили фонтан, який тривалий час не функціонував, здійснили озеленення території.

Територія зони відпочинку огороджена антипаркувальними стовпчиками, щоб убезпечити сквер від заїзду автомобілів.

«Традиція дружби і співробітництва Литви та України продовжується відновленням Литовського скверу. Скульптура «лавка» у сквері багато років запрошуватиме киян, зупинитися, перепочити в тіні дерев і поміркувати про спільність наших країн. Міцні зв’язки литовців та українців не розірвуться, доки ми пам’ятаємо і цінуємо нашу спільну історію, залишаємося вірними ідеалам свободи і разом прямуємо до важливих для нас цілей. Бажаю, щоб сквер дружби України та Литви ще довго запрошував майбутні покоління до нових, спільних проектів», – сказав заступник голови Сейму Литовської Республіки Йонас Ярутіс.

У КМДА нагадали, що від початку року в столиці відкрили після капремонту Наводницький парк у Печерському районі та облаштували там фонтан, другу чергу Пейзажної алеї та сквер в центрі міста – на Володимирському проїзді, 2, що між Михайлівською та Софійською площами. Також добудували парк «Троєщина».

Невдовзі після капремонтів відкриють парк біля озера Тельбін у Дніпровському районі та фітнес-парк «Озеро Лебедине» в Дарницькому районі столиці.

Загалом за останніх кілька років у Києві оновили близько 500 парків і скверів. Така ж кількість зелених зон отримали статус парку чи скверу. Також відкрили в столиці 10 нових фонтанів та 7 капітально відремонтували.

Фото: КМДА